Цукровий діабет – не вирок!

Опубліковано:

Лікарі Ендоклініки це на 100% знають , і впевнено заявляють пацієнтам.

Основне, навчитися постійно тримати на контролі стан здоров’я.

Рівень глікованого гемоглобіну відіграє тут чи не ключову роль.
Компенсований стан цукрового діабету, коли рівень глікованого гемоглобіну становить <7%, означає, що людина із ЦД ефективно контролює захворювання, має нижчі ризики виникнення важких ускладнень та живе повноцінним життям.

Аби досягти бажаної компенсації, важливо безперервно контролювати свій стан разом із лікарем ендокринологом та іншими фахівцями

Для цього наші ТОП Ендокринологи підготували вам КАЛЕНДАР “MUST DO” профілактичних оглядів, які варто занотувати та проходити регулярно

При діагностиці діабету:

  1. Огляд в ендокринолога, відповідно аналіз на співвідношення альбуміну та креатиніну (для діагностики роботи нирок), аналіз на рівень холестерину, обстеження очей в офтальмолога.
  2. Консультація дієтолога, який розпише детальне меню саме для вас, навчить рахувати хлібні одинички та пояснить, як тепер жити в нових реаліях

Кожні 3 місяці для пацієнтів, які досягли компенсації: здати тест на рівень глікованого гемоглобіну (для оцінки середнього значення вмісту глюкози у крові за останні 3 місяці).
Кожні пів року:

  1. Консультація ендокринолога для постійного спостереження за зміною стану здоров’я.
  2. Кардіолога, аби виключити ризики серцево-судинних захворювань.

Щороку: перевірити точність глюкометра в порівнянні з результатами аналізу крові у лабораторії, здати аналіз на співвідношення альбуміну та креатиніну, аналіз на рівень холестерину, пройти огляд у стоматолога та обстеження стоп у подолога.

Кожні 1-2 роки проходити огляд очей в офтальмолога.

Ці профілактичні огляди допоможуть ефективно контролювати цукровий діабет та уникнути ускладнень, що виникають у разі стійкого підвищення глюкози у крові. Тому важливо бути уважними до свого здоров’я, контролювати глікований гемоглобін у крові, аби він дорівнював <7%, завжди бути на зв’язку з вашим лікарем-ендокринологом, не боятися коригувати дозу інсуліну й у разі потреби змінювати вид інсуліну, якщо поточна терапія не допомагає досягти цілі лікування.

Про Захід