Цьогоріч троє закарпатців отримали статус жертви торгівлі людей (Відео)

Опубліковано:

«Хода за свободу» відбулася в Ужгороді. Міжнародну акцію проводять уже шостий рік поспіль в усій Україні. Мета — привернути увагу до проблеми торгівлі людьми.

Потерпілих від трудової, сексуальної та психологічної експлуатації щороку все більше. На цьому наголошують активісти організацій, які опікуються такими людьми. На Закарпатті у 2019 році статус жертви торгівлі людьми отримали 3-є осіб, ще 4 очікують підтвердження.

Інна САБАДОШ

голова Закарпатської ГО «Веста»

У першу чергу це трудова експлуатація. Люди виїжджали на заробітки і опинилися у такі ситуації, коли не виплачували гроші, були дуже важкі умови праці. Було шахрайство, обман. Люди втратили здоров’я, отримали певні хвороби, люди повернулися з нічим. Дуже складно розпочинати з нуля своє життя, коли людина в борги влізла, коли не має роботи.

Фінансова скрута, бажання знайти гідну роботу,  нерідко елементарна довірливість. Це основні причини чому люди потрапляють на гачок шахраїв. Більшість з постраждалих бояться говорити про свою проблему вголос. Тому мета акції привернути увагу громадян до цієї проблеми.

Віктор

студент, учасник акції «Хода за свободу»

Оця хода допоможе людям зрозуміти те, що ця проблема дійсно є. Вона дійсно важлива і вона н6е така маленька, як можна би подумати. Ми можемо допомогти – дати зрозуміти людям, що така ситуація дійсно дуже загрозлива для нашого суспільства.

Ірина ПАСЄВИЧ

студентка, учасниця акції «Хода за свободу»

Вони повинні знати, що відбувається у суспільстві і що негативно впливає на це суспільство. Як себе захистити і як правильно протидіяти цьому.

Валерія

студентка, учасниця акції «Хода за свободу»

Повинні, я думаю, проводити навіть якийсь курс з цього, щоб застерегтись від цього. В УжНУ, у школах – усюди.

Потерпілі від торгівлі людьми можуть анонімно звернутися до департаменту соціального захисту населення. Після підтвердження статусу – заявник отримує комплексну допомогу.

Василь САВЧИН

головний спеціаліст департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА

Держава надає одноразову матеріальну допомогу, а також ряд соціальних послуг. Це такі як працевлаштування, надання юридичної допомоги, комплекс медичної допомоги.

Перш ніж виїжджати за кордон, спеціалісти радять ретельно перевіряти інформацію про роботодавця, нікому не передавати свої документи та обов’язково повідомити рідним усі подробиці місця роботи. Щоб убезпечити себе та отримати необхідну інформацію, кожен може зателефонувати на гарячу лінію «527».

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід