Цікаві факти з історії гірськолижного туризму Закарпаття минулого століття (Фото, відео)

Опубліковано:

Як у минулому столітті виглядало зимове Закарпаття? Turystyka Zakarpattia оприлюднила цікаві фото та факти з історії гірськолижного туризму краю.

Отже:

  • про придатні гірськолижні місцевості Закарпаття писали ще у 1920-30-х рр. У відомому путівнику 1923 року автори J. Král і А. Svoboda згадували про околиці Воловця, Міжгір`я, Рахова, Ясіня, Ужоцького та Верецького перевалів, Полонину Руну, Боржавські полонини, Свидовець.
  • саме у цей час Клуб чехословацьких туристів зорганізовує тут змагання різного рівня
  • неподалік Воловця проводили навчальні «лижарські» курси для військових
  • за угорської влади тут до зимового сезону 1939-1940 рр. звели сучасну на той час лижну трасу і великий трамплін, на будівництво яких було виділено 35 тис. пенге. Одразу після відкриття, у січні 1940 р., тут пройшли масштабні змагання (трактувались як “перші на Закарпатті”) з різних лижних дисциплін за участю 12-ти команд. Окремо організували змагання серед жандармерії (4 команди).

Відео Zommerstein Hof – відкриття славнозвісний трамплін у Воловці — осередку гірськолижного туризму Закарпаття, починаючи із ХІХ ст.

Зведений в австро-угорський період, функціонував у добу Чехословаччини, фактично переродився у 1939 р. (зимовий сезон 1939-1940 рр.)

Про Захід