ТОП-автівок, які ввезли через Закарпатську митницю

Опубліковано:

За січень-вересень 2021 року у зоні діяльності Закарпатської митниці випущено для вільного обігу 28 190 легкові транспортні засоби. З них 6849 – нові автомобілі, що становить 24% від загальної кількості імпортованих легкових авто в регіоні. 

Середня митна вартість одного вживаного легкового автомобіля у 2021 році склала 3300$. Загалом автоімпортерами легкових автомобілів сплачено до держбюджету 6,73 млрд грн, з яких 1,86 млрд грн заплатили власники вживаних легкових автомобілів. 

Найбільш затребуваними марками легковиків, які імпортувалися, є: Volkswagen (21%), Skoda (18%), Audi (8%). 

3% вживаних легкових транспортних засобів імпортовано з терміном використання до 5 років, 97% транспортних засобів – із використанням більше 5 років. 

38% від загальної кількості поміщених у митний режим для вільного обігу легкових транспортних засобів оснащено бензиновими двигунами, 61% – дизельними і лише 1 % – електричними двигунами, або двигунами, які здатні заряджатися шляхом підключення до зовнішнього джерела електроенергії.

5244 ввезених легкових транспортних засобів оснащено двигунами із об’ємом до 1500 см куб, що складає 19% від загальної кількості легкових транспортних засобів. Таким чином, громадяни віддають перевагу транспортним засобам із двигунами більшого об’єму та потужнішим. 

До слова, Держмитслужба оновила сервіс ВІ-аналітики. BI (Business Intelligence) – це сервіс збору та аналізу даних за заданими параметрами. Завдяки BI можна дізнатися про імпорт, експорт, сальдо товарообігу, обсяги оподатковуваного імпорту по кожній групі товарів та з будь-якою країною, розмір надходжень до держбюджету від Митниці, обсяги імпорту та експорту товарів у розрізах: країна, країна-походження, митниця тощо. Детальніше на сайті за посиланням.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід