Шанувальники історії міста над Ужем долучитися до особливої культурної події – відома ужгородська журналістка, краєзнавиця Тетяна Літераті презентувала свою п’яту книгу із серії «Втрачений Ужгород».
Нова праця, як і попередні, занурює читачів у минуле обласного центру Закарпаття. У 30 розділах видання зібрані маловідомі, але важливі для міста історії: про будівництво пішохідного мосту, відкриття першої громадської вбиральні, функціонування міської купальні, облаштування набережної Незалежності, про відому будівлю «Білий корабель», ромське поселення на Мочарі, міські в’язниці, земський уряд та інші знакові місця, які, за словами авторки, «не заїжджені», але мають велике значення для історії Ужгорода.
Презентація відбулася в історико-культурному комплексі «Совине гніздо», про пам’ятку, до речі, також є згадка у книзі, де зібрала багато шанувальників творчості дослідниці.
Тетяна Літераті розповіла, що це перша її книга, видана після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
«Знакові – це для мене щось таке особливе, те, що знають всі. Хоча тут немає Ужгородського замку, який безперечно знає кожен, чи Кафедрального собору, чи Римо-католицької церкви, тому що про них вже багато написано, я спробувала все-таки скласти сюди такі об’єкти, які важливі для міста, для його історії», – поділилася авторка.
Відвідувачі презентації могли придбати книгу та отримати автограф авторки.
Тираж книги «Втрачений Ужгород. Знакові місця» –1000 примірників, вона вийшла друком у видавництві «Рік-У». Придбати видання можна у книгарнях Ужгорода або онлайн на сайті видавництва. Тетяна Літераті також анонсувала проведення екскурсій усіма описаними у книзі знаковими місцями, які відбудуться 10 або 11 травня – залежно від погоди.
Пресслужба Ужгородської міськради