Територіальні громади Закарпаття отримали минулого року допомогу від ПРООН на суму близько 7 мільйонів гривень

Опубліковано:


Про це повідомив заступник голови Закарпатської ОВА Олександр Пацкан. За його словами, у рамках проєктів «Мери за економічне зростання», «Посилення стійкості громади в регіонах України» та «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», які Програма розвитку ООН втілює спільно з військовою адміністрацією, у 2022 році вдалося надати допомогу 35 територіальним громадам Закарпаття. Йдеться зокрема про допомогу ВПО, облаштування шелтерів, організацію семінарів-тренінгів для голів територіальних громад та керівників ЦНАПів.Олександр Пацкан додав, що у співпраці із ПРООН вдалося реалізувати ініціативи для покращення інтеграції ВПО у життя територіальних громад регіону.
«ПРООН працює в нашій області ще з 2008 року, однак з 24 лютого 2022 до основної діяльності додалися нові виклики: виникла необхідність допомагати людям, які тікали із зони бойових дій у більш безпечні регіони країни. Разом із координаторкою ПРООН у Закарпатській області Есмою Умеровою ми вивчали потреби вимушених переселенців у територіальних громадах області й разом з волонтерами направляли туди адресну допомогу», – розповів Олександр Пацкан.
Відтак громадам, де внутрішньо переміщені особи знайшли тимчасовий прихисток, ПРООН надала ліжка, матраци, ковдри, бойлери, пральні машини, мікрохвильові печі, подушки, холодильники, конвектори, програмно-апаратні комплекси для телемедицини. Два автомобілі передали Драгівській та Усть-Чорнянській територіальним громадам напередодні повномасштабного вторгнення.  
Як зазначив Олександр Пацкан, торік у громадах Закарпаття бракувало також комп’ютерної техніки, зокрема й в освітніх закладах, ЦНАПах, волонтерських організаціях.
«Аналізуючи потреби громад у напрямку покращення перебування ВПО, ми з’ясували, що ноутбуки, планшети, моноблоки – це першочергові речі для роботи. Тому, завдяки допомозі ПРООН у Закарпатській області у 2022 році вдалося передати 150 одиниць комп’ютерної техніки у територіальні громади регіону, частину з них ми надали благодійним фондам «Віра, Надія, Любов», «Від Серця до Серця», «Сила Ужгорода» та ГО «Волонтери Закарпаття», – наголосив Олександр Пацкан. Також він додав, що у 2023 році Закарпатська ОВА й надалі має на меті допомагати територіальним громадам регіону, реалізовуючи нові проєкти спільно з ПРООН.

Про Захід