В Тернопільській ОВА відбулася стратегічна сесія в межах ініціативи #Clusters4Regions, яка впроваджується в шести пілотних областях України, зокрема і на Тернопільщині.
Ініціатива спрямована на розвиток регіональної економіки шляхом впровадження кластерної політики — тобто ефективної співпраці між бізнесом, освітою, наукою та місцевою владою.
Учасники заходу ознайомилися з цілями програми, обговорили результати аналізу економічного потенціалу області та перші напрацювання щодо розвитку кластерів.
У сесії взяли участь представники Агенції регіонального розвитку, бізнесу, громадських організацій та експерти Українського кластерного альянсу.
Степан Куйбіда, перший заступник начальника Тернопільської ОВА:
«Кластерний підхід — це спосіб збудувати економіку, де ключові гравці не конкурують всередині регіону, а об’єднуються навколо спільних цілей. У світі це давно працює — і нам час ефективно запустити ці механізми в області. Ми вже бачимо певні позитивні приклади, але водночас розуміємо: щоб розкрити весь потенціал, треба системно працювати. Важливо й те, що у нас є підтримка Міністерства економіки, що допоможе більш ефективно реалізувати проєкт.
Особливо цінно, що ці процеси інтегруються в оновлення Стратегії регіонального розвитку. А отже — стають частиною довгострокового бачення майбутнього Тернопільщини.
Упродовж сесії учасники працювали над баченням пріоритетних напрямів кластерного розвитку в області, визначали бар’єри, потенційні можливості та інструменти для запуску повноцінної регіональної кластерної програми.
Ініціативу Clusters4Regions впроваджує Український кластерний альянс за підтримки Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, який впроваджується за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію з розвитку та співробітництва компанією NIRAS.
Партнером впровадження на Тернопільщині виступає Агенція регіонального розвитку, яка отримує інституційну підтримку в межах проєкту UCORD.
Тернопільська ОВА