Новини Західної України

Телефонні шахраї видурили гроші у тернопільчанки

Сьогодні, 21 серпня, до правоохоронців звернулася мешканка Тернополя із заявою про шахрайські дії, внаслідок яких вона втратила гроші з банківської картки, які збирала на лікування дитини.

За словами потерпілої, до неї зателефонував незнайомець, який представився співробітником банку і сказав, що на  її рахунок хочуть переказати значну суму, і щоб їх отримати, необхідно пройти ідентифікацію.

Співрозмовник квапив жінку, не давав часу на роздуми. Казав, що потрібно діяти швидко, аби гроші не пропали. Жінка поїхала до найближчого банківського відділення і почала виконувати усі вказівки «благодійника».

Ошукана стверджує, що телефонували їй  з одного і того ж номера, проте розмову з нею вели то чоловік, то жінка. Коли на рахунок потерпілої надійшло 20 тисяч гривень, знову пролунав дзвінок від «добродіїв». Вони почали  переконувати, що помилково кинули не ту суму і гроші потрібно їм повернути.

Знявши чужі гроші,  довірлива жінка через термінал декілька разів перекидала частинами кошти на рахунки, які вказували зловмисники. Відтак шахраї пообіцяли знову скинути їй гроші, проте попросили  продиктувати номер іншої картки, що потерпіла і зробила. Лиходіям вдалося отримати доступ до «електронного гаманця» краянки, і як результат, з її рахунку зникло понад шість тисяч гривень. 

Правоохоронці вживають заходів щодо розкриття злочину та  вкотре застерігають краян проявляти пильність та не розголошувати свої персональні дані та реквізити платіжних карток. Не довіряйте незнайомцям, які хочуть вивідати інформацію, пов’язану з вашим електронним гаманцем. Не зберігайте на платіжних картках великих сум грошей. При підозрі, що хтось використовує вашу конфіденційну інформацію, слід негайно заблокувати картку. 

Поліція Тернопільської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

81 − = 77