Сироватки проти дифтерії в Україні недостатньо – радник глави МОЗ

Опубліковано:

Радник міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська заявила на прес-конференції в Києві, що в Україні недостатньо сироватки проти дифтерії для лікування всіх хворих, інформує кореспондент УНІАН.

Сироватка

«На сьогодні проблема не з самим захворюванням, а в тому, що у нас немає готовності відповідати адекватно на будь-які спалахи інфекційних хвороб… Доки буде така розбалансована система, а суспільство перебуватиме в стані соціальної кризи, як зараз, то природно, що ми постійно матимемо спалахи інфекційних хвороб», – вважає Голубовська.

Лікування

Протидифтерійного імуноглобуліну (на 24 жовтня в Україні загалом було всього 140 доз), вважає вона, абсолютно недостатньо на майже 20 хворих на дифтерію. За її словами, вводити антитоксин необхідно абсолютно кожному хворому незалежно від тяжкості захворювання.

«Бо на одного дорослого пацієнта необхідно приблизно 50 доз, тобто, по суті справи, це на кількох хворих. Звичайно, доводиться зменшувати кількість введеного антитоксину… Наприклад, під час кору не було засобів специфічної терапії, і там найголовніше було – часовий чинник: вчасно звертатися за допомогою, то тут, якщо навіть пацієнт надійде і у нас немає засобів специфічної терапії, а основний фактор патогенності цієї палички – це токсин, який викликає характерні зміни в ротоглотці і важке ураження внутрішніх органів, то природно, нейтралізація цього токсину є основним лікуванням цього захворювання, і звичайно, доступ у нас обмежений, якщо м’яко сказати», – наголосила радник міністра.

Профілактика

За офіційними даними вакциною DTP (від коклюшу, правця і дифтерії) щеплено близько 60% українців.

Дорослому, вважають фахівці, одна доза вакцини не принесе належного ефекту. Слід пройти курс триразової вакцинації: зробити два щеплення з різницею в місяць, а через шість місяців – третє. Щеплення не гарантує, що людина не захворіє, захворювання просто пройде без ускладнень.

Достатній рівень захисту від дифтерії може підтримуватись лише за умови, якщо раз на 10 років після 25-річного віку людина робитиме щеплення.

Епідеміологи вважають, що очікувати епідблагополуччя найближчим часом на території України не варто.

Про Захід