Судитимуть правоохоронця з Тернопільщини, який незаконно збирав персональні дані тероборонців

Опубліковано:


Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо працівника правоохоронного органу з Тернопільщини, який незаконно збирав з доступних йому баз даних інформацію про добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Ця інформація потім з’являлася на російських ресурсах.Обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що фігурант систематизував та зберігав імена тероборонівців Тернопільщини, дати їх народження, місце реєстрації та проживання, наявність у власності рухомого та нерухомого майна, вогнепальної зброї та спецзасобів, контактні номери телефонів родичів.Ці дані він пересилав іншому працівнику правоохоронного органу незахищеними каналами зв’язку. Таким чином, конфіденційна інформація могла опинитися у ворога.Згодом їх було оприлюднено на одному з російських пропагандистських ресурсів.

Правоохоронця обвинувачують в незаконному збиранні та поширенні конфіденційної інформації (ч. 1, 2 ст. 182 КК України).Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

Державне бюро розслідувань

Про Захід