Суд скасував рішення Великолазівської сільради у зв’язку з порушенням процедури оприлюднення

Опубліковано:

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав нечинним та скасував Рішення Великолазівської сільської ради Ужгородського району “Про місцеві податки та збори” від 30 січня 2017 року.

Суд зазначив, що відповідно до Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється шляхом їх офіційного опублікування державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями (офіційними виданнями), висвітлення аудіовізуальними засобами масової інформації, оприлюднення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

До суду з позовом про скасування вищезазначеного рішення звернулася позивачка, яка є інвалідом з дитинства, і має, як вся її родина,  вади з слухом. Вона зазначила, що про оскаржуване рішення про  встановлення та затвердження розміру ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб, вона дізналася лише після отримання нею податкових повідомлень-рішень ГУ ДФС у Закарпатській області.

Позивачка вважає, що зазначене рішення не було оприлюднено належним чином, відтак підлягає скасуванню.

Суд встановив, що на території Ужгородського району, де знаходиться відповідач. наявні друковані засоби масової інформації, і , відповідно, була можливість оприлюднити оскаржуване рішення у спосіб, визначений  законом.

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/474/20.

Закарпатський окружний адміністративний суд

Про Захід