Закарпатська Ендоклініка про сучасні підходи до терапії інфекцій helikobakter pylori

Опубліковано:

Виділення Helicobacter pylori (Hp) та доведення ролі інфекції у виникненні гастритів, пептичних виразок і пухлин, вивчення властивостей збудника та чутливості до антибактеріальних препаратів дали змогу врятувати мільйони людських життів та уникнути хірургічних втручань, пов’язаних з ускладненнями, які раніше були неминучими.

Колонізуючи шлунок, Hр зумовлює гастрит у всіх людей. Залежно від сприйнятливості макроорганізму та способу життя наслідки інфекції вкрай різні – ​від безсимптомного перебігу (80%) до розвитку злоякісних пухлин, зокрема MALT‑лімфоми.

Методи діагностики:

  • найбільш дослідженим та рекомендованим тестом є 13С‑уреазний дихальний тест;
  • високу чутливість і специфічність має також визначення антигена Hр у калі;
  • у разі необхідності проведення ендоскопії діагностичним методом вибору є швидкий уреазний тест, чутливість якого становить 90%;
  • гістологічне дослідження біоптатів дає змогу діагностувати інфекцію Hр та з’ясувати характер морфологічних змін слизової оболонки;

Ерадикаційна терапія
Ерадикація дає змогу вилікувати асоційовані з інфекцією хвороби, знижує ризик ускладнень та запобігає розвитку раку шлунка (якщо проводиться до виникнення метаплазії чи атрофії).

Методи підвищення ефективності ерадикаційної терапії
Одним із найважливіших моментів є забезпечення прихильності пацієнта до лікування, оскільки навіть часткове недотримання рекомендацій суттєво знижує ефективність терапії. Наприклад, одноденний пропуск прийому ліків знижує ефективність терапії на 14,3%.

Найпростішими способами поліпшення прихильності пацієнта до лікування є добра інформованість про його хворобу та можливі наслідки в разі відсутності адекватної терапії, довіра до лікаря, призначення простих і доступних режимів терапії.

За більш детальною інформацією звертайтеся в Закарпатська Ендоклініка, що розташована за адресою: м.Ужгород, вул. Л.Толстого 27А або телефонуйте:
www.endo-clinic.uz.ua
0992687028
0673756050

Про Захід