Студенти УжНУ вчилися правильно сортувати відходи

Опубліковано:

Роль екології в нашому житті відома всім з дитинства. Нещодавно ми вже дізналися про плани стосовнозапровадження проєкту сортування сміття в Ужгородському національному університеті. І ось 10 лютого можна офіційно вважати початком новації в УжНУ. Саме з цього дня на факультетах, які розміщені на БАМі, уже з’явилися набори з трьох картонних контейнерів: для паперу, пластику та скла.

Ганна Мелеганич та Крістіна Товт
Ганна Мелеганич та Крістіна Товт

Аби студенти навчилися правильно сортувати сміття, помічниця ректораКрістіна Товт разом з керівницею Ресурсного центру зі сталого розвитку Ганною Мелеганич та співзасновницею ГО «Зелений варош» Анною Білоус зініціювали майстер-клас.

«Дуже круто, що в університетах є такі ініціативи. Сподіваємося, вони будуть поширюватися на наше місто, Закарпаття, Україну. Таким чином ми зможемо допомогти нашій планеті. Різні види сміття мають відповідно різний термін розкладання. Тому головне наше завдання тут – правильно розподіляти відходи», – насамперед відзначила лекторка заходу Анна Білоус.

до категорії макулатури відносять газети, журнали, книги, зошити, листівки, коробки, паперові лотки, паперові упаковки. Але НЕ належать чеки, тетрапаки, стаканчики (їх потрібно окремо сортувати у люльки Мамая), шпалери, фотопапір, серветки, туалетний папір.

Скляні пляшки, банки, флакони з-під ліків, парфумів варто вкидати чистими сухими та без кришечок. Лампочки, лампи, автомобільне скло, кераміку, фарфор, кришталь до категорії «скло» не відносимо.

При сортуванні пластику важливо звертати увагу на маркування. Цифри 1, 2, 4 та літерний код PET, HDPE, LDPE показують можливість переробки. Важливо запам’ятати, що одноразовий посуд, соломинки, обгортки цукерок, м’які тюбики, пластикові іграшки обробці не підлягають.

Як відзначила Ганна Мелеганич, важливо жити так, аби наступні покоління мали все в достатньому обсязі, а проблема сміття доволі сильно впливає на наше майбутнє.

Вікторія Кенідра

Про Захід