Сьогодні – Всесвітній день боротьби з меланомою

Опубліковано:

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з меланомою. Це один із найбільш поширених видів онкологічних захворювань, тому кожному слід знати, що таке меланома та як вона проявляє себе на ранніх стадіях.

Меланома – це злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів – клітин, які містять в своєму складі темний пігмент меланін. Меланома є однією з самих агресивних форм злоякісних новоутворень у людини, яка характеризується швидким ростом та високою схильністю до утворення метастазів. Так самі стрімко зростає і статистика виявлення хворих на меланому: до 2025 року спеціалісти ВООЗ очікують приріст на 25%.

Які фактори ризику розвитку меланоми?

– Ультрафіолетове опромінення понад норму, особливо у людей зі світлою шкірою.
– Наявність на шкірі вроджених або придбаних родимок, які змінюються. Особливо небезпечно, коли родимка постійно травмується (при носінні незручного взуття, при терті одягом, при голінні та епіляції).
– Спадкові фактори.
Як й інші види онкологічних захворювань, меланому можна успішно лікувати, якщо вона діагностована вчасно. Для цього необхідно періодично самостійно проводити огляд шкірного покриву, спостерігати за зміною форми родимок та періодично консультуватися у дерматолога.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Про Захід