Здоров'я

Сьогодні відзначають Всесвітній день розсіяного склерозу

Погіршення зору, втрата рівноваги, слабкість у кінцівках, проблеми з мовленням, м’язовий дискомфорт та навіть розлади кишківника – ці симптоми можуть свідчити про розвиток розсіяного склерозу, день боротьби з яким відзначається сьогодні. Розсіяний склероз – одна з найпоширеніших причин інвалідності у пацієнтів молодшого та середнього віку.

Розсіяний склероз – це хронічне прогресуюче захворювання, що вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок. При розсіяному склерозі різко втрачається мієлін (біла жирова речовина в нервовому волокні).

Зазначені вище симптоми починають виникати у 20-40 років. За свідченням лікарів, жінки більш схильні до захворювання, ніж чоловіки.

Як правило, початку розвитку розсіяного склерозу передують судинні хвороби, інфекційно-алергічні захворювання, аутоімунні порушення та неправильний спосіб життя. Розсіяний склероз, залежно від стадії захворювання, загального стану здоров’я та віку людини, може ускладнюватися порушеннями дихальної та серцевої діяльності, пневмоніями, сепсисом, глибокими пролежнями. Оскільки розсіяний склероз остаточно не лікується, то терапія направлена на зменшення симптоматичних проявів.

Щодо тривалості життя з цим захворюванням, то найбільш позитивний прогноз – у хворих із моносимптомністю (наявністю одного з характерних симптомів).

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

66 − 62 =