Здоров'я

Сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби з ожирінням

26 листопада відзначається Міжнародний день боротьби з ожирінням. Надлишкова вага, яка тягне за собою ряд естетичних, психологічних та фізіологічних негараздів, стала глобальною проблемою в 20 столітті. А вже на початку 21-го ВООЗ вперше назвала ожиріння всесвітньою епідемією, з огляду на масштаби його поширення в суспільстві.

Загальновідомо, що найбільш масовою проблема ожиріння є в США, проте за останні кілька десятків років надлишкова вага стала надзвичайно поширеним явищем і в Європі, зокрема Угорщині, Румунії, Греції, Албанії, на Кіпрі, Мальті, у Чехії, Фінляндії, Німеччині та Словаччині.

В Україні медики фіксують тривожну тенденцію: надмірну масу тіла має кожний четвертий дорослий українець. 20% дітей в Україні мають надмірну вагу, ще третина з них страждають на ожиріння.

Ожиріння не є суто естетичною проблемою. Це хронічне рецидивуюче захворювання, що характеризується надмірним нагромадженням жирової тканини в організмі. Ряд серйозних захворювань, які є прямим наслідком патологічно надлишкової ваги (як-от цукровий діабет) доповнюється проблемами психологічного характеру, особливо серед дітей та підлітків.

Причини масового ожиріння – у способі життя більшості сучасних людей: малорухливий щоденний режим, зловживання фаст-фудом та продуктами складної технологічної обробки, хронічний стрес.

Надзвичайно важливим є виховання правильних харчових звичок у дітей: закладайте в малюка повагу до якісної їжі, свіжих домашніх продуктів, “відтягуйте” момент знайомства з популярними у дітей чіпсами/колою/картоплею-фрі якомога довше і пояснюйте дитині, до чого може призвести нерозбірливість у харчуванні.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 40 = 45