Сьогодні на Личаківському цвинтарі у Львові поховають Дарію Гусяк

Опубліковано:

Сьогодні, 15 серпня, Львів попрощається з Дарією Гусяк – останньою зв’язковою Романа Шухевича, членкинею Організації українських націоналістів. Чин похорону відбудеться в Гарнізонному храмі, поховають львів’янку на Полі почесних поховань Меморіалу воїнів УПА Личаківського кладовища.

Зокрема, об 11.00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла розпочнеться Чин похорону і прощання. Відтак, о 12.15 Дарію Гусяк поховають на Полі почесних поховань Меморіалу воїнів УПА Личаківського кладовища. 

Нагадаємо, Дарія Гусяк відійшла у вічність 12 серпня на 99-му році життя.

Довідка

Дарія Гусяк («Нуся», «Чорна») (04.02.1924-12.08.2022). Уродженка міста Трускавця. Родичка діячів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Закінчила Дрогобицьку торгівельну гімназію, опісля працювала бухгалтером у Трускавці.

Із 1948 року – членкиня Організації українських націоналістів. Особиста зв‘язкова генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича. Із розвідувальною метою відвідувала міста Київ, Полтаву та Москву.

У 1950 році була заарештована та засуджена до 25-річного тюремного ув‘язнення, яке відбувала у Верхньоуральській та Володимирській в‘язницях. Через протести правозахисників, була переведена до села Барашевого (Мордовія).

Після звільнення у 1975 році проживала у місті Волочиськ Хмельницької області, згодом переїхала до Львова. Реабілітована у 1993 році. Голова громадської організації «Всеукраїнська ліга українських жінок» до 2004 року.

Указом Президента України у 2008 році Дарію Гусяк було нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня. Також була відзначена «Орденом Лева» та ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Львівська міська рада

Про Захід