Скільки закарпатцям доведеться сплатити податків за власне помешкання? (Відео)

Опубліковано:

Згідно податкового кодексу сплачувати податок на нерухомість в Україні повинні фізичні, юридичні особи, а також не резеденти. Сплачувати доведеться як за житлові об’єкти, так і нежитлові об’єкти нерухомості.

Маріанна ПЕРЕШ  начальник відділу розгляду звернень платників податків

Базою оподаткування цим податком є загальна площа кожного об’єкта нерухомого майна. Це і квартири, і будинки, а також всі об’єкти нерухомості нежитлової. Це може бути і гараж, можуть бути різні прибудови господарські, це можуть бути комерційні об’єкти: магазини. Склади чи інші об’єкти, які згіднокодекса підлягають оподаткуванню.

Юридичні особи податок за податок сплачують за поточний рік і обчислюють вони його самостійно, щодо громадян – фізичних осіб, їм цей податок нараховують відповідні органи і нараховують за попередній рік. Ставки податку на нерухомість визначають місцеві ради, тому податок на нерухомість в Ужгороді і Мукачеві, наприклад, може істотно різнитися. Щоправда податковий кодекс має фіксовану межу такого податку – він не може перевищувати 1,5% заробітної плати. Крім того законом визначено пільгову площу житлового приміщення, за яку можна не сплачувати податок.

Маріанна ПЕРЕШ  начальник відділу розгляду звернень платників податків

Така пільга застосовується до квартир. Навіть якщо власник володіє декількома квартирами, на всі квартири власник має пільгову площу – 60 квадратих метрів. Якщо людина володіє квартирою, розмір якої 100 квадратних метрів – оподатковуватися буде лише 40 квадратних метрів за ставкою прийнятою сільськими. Міськими чи селищними радами. Що стосується будинків – пільгова площа передбачена в розмірі 120 квадратних метрів.

Фізичним особам нарахування даного податку проводять до 1 липня за місцем реєстрації податкової адреси. Сплатити за нерухомість людина повинна впродовж 60 днів з моменту вручення повідомлення.

Маріанна ПЕРЕШ  начальник відділу розгляду звернень платників податків

Дуже часто громадяни змінюють прописку, оскільки ці відомості не завжди вчасно внесені в бази даних. Якщо поатник протягом року змінив адресу і не повідомив про це відповідні органи, податкове-повідомлення рішення може бути не врученим. У такому випадку пошта повертає таке рішення із відповідною відміткою про неможливість вручення, і тоді таке рішення вважається врученим належним чином Тому відповідальність в такому разі лежить на платникові податку.

За несвоєчасну сплату податку застосовується штрафна санкція. Якщо людина протермінувала сплату на період до 30 днів – штраф сягає 10 відсотків несплаченої суми, якщо більше 30 днів, то вже 20 відсотків.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід