Регіональні Новини Соціум

Сільські амбулаторії Тящівщини одержали 10 новеньких позашляховиків

Відтепер населеним пунктам Калини, Нижня Апша, Нересниця, Новоселиця, Угля, Широкий Луг, Лопухово, Чумальово, смт Усть-Чорна та смт Дубове слугуватимуть сучасні санітарні автомобілі «Рено Дастер», вартістю півмільйона кожен. Ключі від них особисто вручив голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко у п’ятницю, 13 грудня на головній площі у м.Тячів.

Урочиста церемонія відбулася біля адмінбудівлі РДА за участі керівництва районної адміністрації та ради, обласних, районних, селищних, сільських депутатів, голів ОТГ, представників громадськості та мас-медіа.

Санітарні позашляховики придбано за рахунок державної субвенції, спрямованої на розвиток медицини в сільській місцевості.

Одержуючи ключі, завідувачі амбулаторій дуже зраділи, адже нові автомобілі дадуть змогу сімейним лікарям, які надають первинну медичну допомогу, швидко доїжджати до пацієнтів, відвідувати нетранспортабельних хворих.

За інформацією департаменту охорони здоров’я ОДА, відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, затвердженого постановою КМУ Закарпатській області виділено 363 612,9 тис.грн.

Згідно наказів Мінрегіону України затверджено до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості проекти та заходи на загальну суму 324051,233 тис.грн. (з яких: 36 проектів будівництва, 178 автомобілів та обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини для 235 амбулаторій). Зокрема, на Тячівський район виділено коштів на загальну суму 32896,15 тис.грн.

З них – 23449,05 тис грн для будівництва 4 амбулаторій: смт Солотвино, сіл Бедевля, Красна та Теребля, введення в експлуатацію яких заплановано у 2020 році. 7000,0 тис грн. – для придбання 14 автомобілів, з 10 яких нині одержали сільські амбулаторії. Та 2447,1 тис грн – на придбання обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини для 26 амбулаторій.

Тячівській ОТГ виділено коштів на загальну суму 10563,64 тис.грн. З яких 8308,944 тис грн – для будівництва амбулаторії в м.Тячів, 2000,0 тис грн для придбання 4 автомобілів (м.Тячів, с.Руське Поле, с.Лази, с.Тячівка) та 254,70 тис грн – на придбання для обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини.

Вільховецькій ОТГ виділено коштів на суму 13071,6 тис грн. З яких 10859,20 тис грн – для будівництва амбулаторії в с.Вільхівчик, 2000,0 тис грн для придбання 4 автомобілів (м.Вільхівчик, с.Добрянське, с. Вільхівці-Лази, с.Вільхівка) та 212,40 тис грн – на придбання для обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини.

Пресслужба Закарпатської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 1