Шмигаль: Пік захворювання на коронавірус завершиться 8-9 травня

Опубліковано:

Протягом 18 днів в Україні стабільна ситуація щодо зростання кількості захворілих. За розрахунками, пік завершиться 8-9 травня, що дасть можливість з 11 травня почати перший етап послаблення карантину.

Про це говорили сьогодні в ефірі «Українського радіо», де Денис Шмигаль відповів на численні запитання слухачів.

Міський транспорт поки працюватиме в нинішньому режимі. Однак міські голови можуть ухвалювати рішення про збільшення його кількості та змінювати графік роботи. Відкриття метро передбачається на третьому етапі послаблення карантину. Спершу воно запрацює для окремих категорій громадян і буде їздити з певними обмеженнями. До повноцінної роботи метрополітен повернеться на четвертому етапі. – каже посадовець.

З 11 травня відкриються фактично всі магазини, крім тих зон у ТРЦ, які викликають масові скупчення — зони розваг, дитячі зони, кінотеатри та фудкорти будуть закриті. Магазини ж зможуть працювати за алгоритмом, який розробив МОЗ.

Оскільки у світі досі спостерігається зростання темпів захворюваності, скасувати всі карантинні заходи одразу означає отримати сотні тисяч хворих. Тож і після 22 травня карантин буде, імовірно, продовжений з наступними етапами послаблення.

З 11 травня почнуть використовувати так званий «адаптивний карантин». Якщо спостерігатимуться осередки спалахів хвороби, державна та обласні комісії ТЕБ і НС будуть ухвалювати відповідні рішення про посилення карантинних заходів в окремих областях, містах, селах або навіть окремих закладах.

Під час карантину було зупинено роботу в шести галузях економіки. Пандемія показала важливість цих сфер для розвитку економіки і в Україні, і у світі. Уряд працює над розробкою програм, зокрема з підтримки креативних індустрій. Ця сфера на рівні зі сферою туризму має надзвичайно великий вплив на створення робочих місць та сплату податків. Для мікро та малого бізнесу вже створено інструмент, який дає змогу рефінансувати кредити під 0% з відтермінуванням сплати тіла кредиту. Зараз працюють над програмою «Нові гроші». Уряд і надалі буде підтримувати сфери, які найбільше постраждали від карантинних заходів.

В Україні триває реформа децентралізації — одна з найуспішніших реформ. Місцеве самоврядування стає все міцнішим. Але це не означає, що ми маємо зруйнувати в країні систему державного управління та поставити під загрозу життя та здоров’я сотень тисяч українців. Міські голови мають виконувати рішення Уряду. Ми постійно ведемо діалог з Асоціацією міст України та закликаємо мерів бути відповідальними. Більшість сумлінно підходять до запроваджених обмежень. – додав Прем’єр.

Про Захід