Щитоподібна залоза: коли потрібно звернутися до ендокринолога

Опубліковано:

У структурі ендокринних захворювань останніми роками все більше місце посідають захворювання щитоподібної залози. Йододефіцитні захворювання – одна з найпоширеніших неінфекційних патологій людини.

У світі йодну недостатність відчувають 2 млрд осіб, в тому числі у 740 млн людей виявлено збільшення щитовидної залози (ендемічний зоб), а в 45 млн — виражену розумову відсталість внаслідок йодної недостатності (ВООЗ, 2003). У той же час в Україні дефіцит йоду відчуває близько 70% населення — 34 млн осіб.

Дисфункція щитоподібної залози часто зустрічається в осіб похилого віку і асоціюється зі значною захворюваністю, якщо залишається нелікованою.

За статистикою 2018 року, на ту чи іншу патологію щитоподібної залози страждає до третини всього населення планети. Вузлові утворення виявляються у 30% дорослих осіб, дифузний зоб – у 10-30%. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я серед ендокринних захворювань патологія щитоподібної залози посідає перше місце. В Україні на долю захворювань щитоподібної залози припадає понад 40% від усіх ендокринних захворювань.

За даними Американської асоціації ендокринологів, субклінічний гіпотиреоз спостерігають у 3 % чоловіків і 10 % жінок, а у віковій групі старше 60 років – 20 %. Значимість цієї патології зумовлена тим, що протягом одного року в 5-15 % пацієнтів субклінічний гіпотиреоз переходить у маніфестний стан.

Cеред населення України частота виникнення гіпотиреозу серед дорослих та дітей в Україні за останні 10 років зросла в три рази, а розповсюдженість субклінічного гіпотиреозу серед жінок репродуктивного віку сягає 13,6-17,4 %.

Гіпотиреоз виникає у молодих людей частіше, ніж серед осіб старше 60 років.

Коли потрібно звернутися до ендокринолога:
– миготлива аритмія;
– різке зниження або підвищення маси тіла;
– остеопороз;
– статева дисфункція, відсутність сексуального потягу;
– затримка психічного розвитку у дітей;
– аденома гіпофіза;
– облисіння;
– безпліддя або відсутність менструацій.

Нагадуємо, що з 23.09 по 29.10 ми пропонуємо провести УЗД діагностику щитоподібної залози та репродуктивної системи в пакеті «Жіноче здоров’я», який включає УЗД щитоподібної залози та УЗД органів малого тазу. Вартість послуги 400 грн.

Дізнайтеся про доступний час консультації вже сьогодні. Пишіть в особисті повідомлення у месенджер або на Viber за номером: 099 268 70 28.

Або телефонуйте: 067 375 60 50.

Закарпатська Ендоклініка

Про Захід