Що варто знати про захворювання нирок

Опубліковано:

Нефрологія – медична наука, яка займається діагностикою хвороб нирок та їх лікуванням (медикаментозне лікування, діаліз, трансплантація), а також наглядом за пацієнтами з пересадженою ниркою.

Більшість хвороб, що вражають нирку, не обмежуються самим органом, а є проявом загальних розладів. В даний час доведено, що хронічні захворювання нирок є фактором ризику розвитку і прогресування серцево-судинних захворювань.

З іншого боку, деякі хронічні захворювання інших органів (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, гепатити, ревматичні захворювання і т.д.) можуть викликати ураження нирок.

Приводом звернутися до нефролога зазвичай стають:
– набряки;
– почервоніння або потемніння сечі;
– біль у ділянці нирок (у попереку)
– високий артеріальний тиск (гіпертензія), що важко піддається лікуванню;
– відхилення в біохімічному аналізі крові (підвищення креатиніну або сечовини) або в аналізі сечі (будь-які зміни – білок в сечі, еритроцити або лейкоцити в сечі, а також циліндри, бактерії, кристали або ацетон у сечі);
– анемія (зниження гемоглобіну та еритроцитів) нез’ясованого генезу;
– різке збільшення або зменшення кількості сечі за добу.

Консультація нефролога необхідна при наявності захворювань:
– гломерулонефрити;
– інфекції сечових шляхів;
– пієлонефрити;
– гостра ниркова недостатність (зменшення або припинення відділення сечі);
– хронічна ниркова недостатність;
– ускладнення хронічної ниркової недостатності (анемія, недостатність вітаміну D, остеопороз, розлади – водно-електролітного обміну);
– ураження нирок при цукровому діабеті, гіпертонічній хворобі, ожирінні, інших хронічних захворюваннях.

Якщо Ви помітили у себе такі ознаки тих чи інших захворювань нирок, або ж хочете запобігти їх появі – ви можете звернутися до нас для консультації з фахівцем-нефрологом Довганич Тетяною Володимирівною.

Дізнайтеся про доступний час консультації вже сьогодні. Пишіть в особисті повідомлення у месенджер або на Viber за номером: 099 268 70 28.

Або телефонуйте: 067 375 60 50.

Про Захід