Що варто знати про післяпологовий тиреоїдит

Опубліковано:

Післяпологовий тиреоїдит – синдром транзиторної або хронічної тиреоїдної дисфункції, то виникає у жінок після пологів протягом першого року, і пов’язаний з розвитком автоімунного запалення щитоподібної залози.

Післяпологовий тиреоїдит трапляється в 5-9% жінок. Серед факторів ризику визначають носійство антитіл до ТПО. Слід відзначити, що такс носійство реєструється в 10% – 20% вагітних, причому лише в 30-50% з них розвиваються порушення функції щитоподібної залози після пологів.

Виділяють групи ризику жінок до розвитку післяпологового тиреоїдиту. Це жінки, які в попередню вагітність мали післяпологовий тиреоїдит, та жінки з цукровим діабетом 1 типу, серед яких спостерігається післяпологовий тиреоїдит в 25%.

Клінічна картина захворювання здебільшого має дві фази:
– транзиторний тиреотоксикоз;
– транзиторний гіпотиреоз.

Як правило, через 8-12 тижнів після пологів настає фаза тиреотоксикозу, яка триває 1-2 місяці, з наявними скаргами на дратівливість, втомлюваність, схуднення, пришвидшене серцебиття.

Гіпотиреоїдна фаза супроводжується депресією, втомлюваністю, головним болем, зниженням здатності до концентрування уваги, схильністю до закрепів, м’язовою слабкістю.

Іноді спостерігається наявність тільки однієї фази клінічного перебігу – або тиреотоксикозу, або гіпотиреозу. Також слід відзначити, що за даними авторів, у 30% жінок, які мають носійство АТ-ТПО, і в яких розвинувся післяпологовий тиреоїдит, наявна гіпотиреоїдна фаза з подальшим переходом в стійкий гіпотиреоз.

Для діагностики захворювання необхідним є ряд лабораторних та інструментальних досліджень.

Тактика щодо лікування у кожному випадку визначається індивідуально.

За більш детальною інформацією звертайтеся в ENDO CLINIC,що розташована за адресою: м.Ужгород,вул. Л.Толстого 27А або телефонуйте: 0992687028, 0673756050.

Про Захід