Здоров'я

Що варто знати про “гормональний дисбаланс”

Поняття “гормональний дисбаланс” вміщує в себе цілий ряд патологій та їх клінічних проявів, пов’язаних із порушенням гормонального фону. Про ознаки гормонального збою йшлося раніше, як і про методи діагностики рівня гормонів та функціонування гормонотворних органів.

Після ефективної діагностики лікар призначає відповідне лікування: терапію захворювань, які спровокували гормональний дисбаланс, інфекцій, проблем ШКТ, вітамінізація, тощо. Інколи лікування проводиться паралельно гінекологом та ендокринологом.

Якщо ознаки гормонального збою виявляють у чоловіка в молодому віці, то курс лікування передбачає передусім стимуляцію роботи статевих залоз, корекцію способу життя, лікування супутніх захворювань та загальне обстеження організму. У старшому віці при гормональних порушеннях необхідна замісна гормональна терапія. Дуже важливою є профілактика гормонального дисбалансу, особливо серед жінок.

Вона полягає, передусім, у здоровому способі життя: збалансоване харчування, достатня та регулярна рухова активність, своєчасне лікування захворювань, а головне – регулярні профілактичні огляди у гінеколога, ендокринолога та маммолога не рідше 2 разів на рік.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

86 − = 80