Шахраї ошукали п’ятьох буковинців на понад 160 тис грн

Опубліковано:

Аферистам вдалося заволодіти коштами мешканців обласного центру та жительки села Могилівка Чернівецького району під приводом надання фінансової допомоги та у користуванні мобільним банкінгом. Загальна сума збитків, завданих заявникам, становить понад 160 тисяч гривень. За фактами шахрайських дій слідчі поліції проводять досудові розслідування.

Учора, 19 березня, до Чернівецького районного управління поліції із заявою про шахрайство звернулася 63-річна місцева жителька. Заявниця розповіла, що у одній із соцмереж знайшла оголошення про можливість отримання грошової виплати. Чернівчанка перейшла за посиланням та ввела конфіденційні дані банківської картки. У подальшому з рахунку жінки зникло 10 тисяч гривень.

Того ж дня жертвами аналогічної схеми шахрайства стали ще двоє буковинців. 51-річний чернівчанин перейшовши за фішинговим посиланням втратив з карткового рахунку 36 тисяч гривень, а 34-річна жителька села Могилівка – 15 тисяч гривень.

Також у пастку аферистів потрапив 42-річний житель обласного центру. Чоловік розповів працівникам поліції, що до нього зателефонував невідомий та під приводом заміни логіну і паролю в мобільному банкінгу дізнався необхідну конфіденційну інформацію. Після цього буковинець отримав сповіщення про перерахування на невідомий картковий рахунок понад 40 тисяч гривень.

33-річна мешканка Чернівців повідомила поліцейським, що невідомі особи шахрайським шляхом отримали доступ до її банківського рахунку та заволоділи коштами у сумі 59 тисяч гривень. Зі слів заявниці, гроші були перераховані на невідомі банківські реквізити.

Відомості про вказані факти слідчі поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.

Щоб захистити заощадження від шахраїв, поліцейські Чернівецької області вкотре наголошують громадянам на дотриманні основних правил онлайн-безпеки:

  • ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо отримання будь-якої благодійної допомоги. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими;
  • дізнавшись про можливість отримати фінансову виплату чи подарунок, перевірте отриману інформацію на офіційному сайті установи чи організації;
  • не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон), ні у телефонному режимі, ані на сумнівних сайтах;
  • не довіряйте дзвінкам від незнайомих осіб та пам’ятайте співробітники банку не телефонують, щоб дізнатися реквізити вашої картки.

Якщо ви випадково розсекретили дані платіжної картки – негайно телефонуйте до фінансової установи за номером, вказаним на звороті картки, блокуйте її та отримайте поради стосовно подальших дій.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Про Захід