На Рівненщині ліквідували новий канал втечі «ухилянтів» за кордон

Опубліковано:

СБУ заблокувала ще чотири канали незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку. Серед них і на Рівненщині.

У Рівненській області затримано махінатора, який допомагав місцевим жителям незаконно виїхати до Євросоюзу як водії міжнародних вантажних рейсів.

У межах кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон) тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.

Також затримані махінатори в Одеській області, де викрито схему втечі за кордон за підробленими документами.

На Хмельниччині викрито мешканця, який пропонував потенційним призовникам виїхати до ЄС під виглядом перевізників медичної гуманітарної допомоги.

На Миколаївщині ліквідовано канал нелегального виїзду «ухилянтів» за кордон через Молдову та Румунію.

У результаті багатоетапних слідчо-оперативних дій в декількох областях України затримано організаторів нелегальних «трафіків».

Саме вони пропонували потенційним призовникам виїхати за межі нашої держави під виглядом учасників волонтерського руху або з фальшивими документами.

У середньому вартість таких «послуг» становила від 2 до 6 тис. дол. Сума залежала від терміновості виїзду та віддаленості регіону.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Миколаївської, Одеської, Рівненської та Хмельницької областей спільно з підрозділами Держприкордонслужби та Національної поліції за процесуального керівництва органів прокуратури.

Про Захід