Save Uzhhorod: У міста хочуть вкрасти щонайменше 8 мільйонів гривень

Опубліковано:

– Поки ви сидите на карантині, у міста хочуть вкрасти щонайменше 8 млн грн — а точніше 26 млн. – написали у соцмережах активісти ужгородської групи Save Uzhhorod.

Мова йде реконструкцію площ Театральної та Фенцика.

Ще місяць тому — 17 квітня 2020 року — завершився тендер, за результатами якого львівське ПП НВФ “Рутенія” отримало замовлення від Ужгородської міськради на розробку проєкту реконструкції площ Театральної та Фенцика.

За дивним співпадінням ця ж контора рік тому вже розробляла проєкт реконструкції цих площ і Ужгородська міська рада навіть проводила громадські слухання з цього приводу.

Не будемо наголошувати на тому, що усі проєкти реконструкцій на території історичного ареалу та комплексної охоронної зони пам’ятки містобудування місцевого значення “Замкова гора” повинні у обов’язковому порядку проводитись на конкурсній основі — про це нам каже постанова Кабміну №2137 від 25 листопада 1999 року “Про затвердження порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів”. Мова зараз про інше.

Як відомо, у 2013 році відбувся резонансний продаж комплексу «Корона» — пам’ятки архітектури місцевого значення, яка на той час перебувала у власності міста. Згідно з умовами продажу, новий власник «Корони» повинен був інвестувати не менше 100% від ціни продажу у реконструкцію площі Театральної.

Тобто, власник «Корони» повинен був інвестувати 8 млн 65 тис. грн у реконструкцію площі Театральної. Це на хвилиночку 2013 рік, курс долара — близько 8 грн. За нинішнім курсом це більше 26 млн грн.

Так от, питання до Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка — Іван Волошин сплатив уже до міської казни 26 млн грн (чи хоча б 8 млн), що ви так заповзято взялися за реконструкцію площі Театральної? Чи «Корону» вже повернуто у власність міста?

Якщо на ці обидва запитання у міськради негативна відповідь, то залишається лише привітати ужгородців — вас знатно обікрали. – пишуть активісти.Про Захід