Політика

Румунський Сенат відхилив законопроект про угорську автономію на території країни

Як сьогодні повідомляв «Про Захід» з посиланням на інформаційний ресурс «Балканський оглядач», палата депутатів румунського парламенту ухвалила закон про автономію Секейського краю – району компактного проживання угорської національної меншини Румунії, в Північній Трансильванії.
Однак верхня палата румунського парламенту – Сенат, відхилила законопроект, повідомляє «Балканський оглядач» з посиланням на румунське видання «Balkan Insight».
Законопроект був ініційований депутатами від Демократичного союзу угорців Румунії. 23 квітня Палата депутатів румунського парламенту, ухвалила документ за т. зв. «мовчазною процедурою».
В Сенаті всі парламентські партії – окрім Демократичного союзу угорців Румунії – проголосували проти законодавчої ініціативи.
Сьогодні президент Румунії Клаус Йоганніс звинуватив опозиційну Соціал-демократичну партію (PSD) у прихованої боротьбі у парламенті «за передачу Трансільванії угорцям.

«PSD допомогла Демократичному союзу угорців Румунії, ухвалити в Палаті депутатів (де PSD має більшість) закон, який дає автономію Секейському краю», – заявив президент у спеціальному зверненні.
«Поки я, уряд та інші органи влади борються за життя румунів і позбавляються від цієї пандемії, PSD … бореться за лаштунками в парламенті, щоб передати Трансільванію угорцям», – наголосив президент.

Він пообіцяв не дозволити, щоб цей «неприйнятний» законопроект перетворився у закон.

«Bună ziua (добрий день румунською мовою), дорогі румуни. Jó napot kívánok (добрий день угорською мовою), PSD , – сказав Йоганніс, починаючи свою промову. – Що обіцяв вам Віктор Орбан в обмін на цю угоду?»

Однак лідер PSD Марсель Чолаку відкинув звинувачення, підкресливши, що його партія «не підтримала закон про автономію Секейського краю» у верхній палаті парламенту, Сенаті. Він також нагадав, що PSD «голосувала проти» у профільному комітеті парламенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 11 = 14