Руберойд – практичний матеріал для покрівлі

Опубліковано:

Одним з найбільш поширених покрівельних матеріалів є руберойд, адже він практичний, відносно легкий, універсальний і має гарні гідроізоляційні властивості. Декілька різновидів матеріалу дозволить під конкретні завдання та обставини знайти гідне рішення, враховуючи також свої запити.

Крім дешевизни матеріал дуже простий у роботі, а також є можливість суттєво прискорити процес обробки покрівлі та створення гідроізоляції. Продається руберойд у рулонах і залишається його лише розкласти по покрівлі, дотримуючись технології монтажу. За одиницю часу вдасться обробити чималі площі, що важливо в екстрених ситуаціях.

Параметри та особливості руберойду

Цей матеріал може використовуватися як єдина конструкція захисту покрівлі, або в комбінації з іншими матеріалами, підвищуючи ефективність захисту. Як основа можна використовувати кілька шарів рубероїду, а стелити його можна внахлест або паралельно. Від правильності вибору матеріалу, дотримання технології монтажу в цілому залежить ефективність роботи гідроізоляції.

Структура рубероїду включає спеціальний картон, який просочений бітумом. Додатково йде посипання спеціальними компонентами, щоб підвищити якість та додатково покращити характеристики. Покриття матеріалу буває декількох форм виконання:

  • лусочка (в основі використовується слюдяний сланець, тому отриманий матеріал може використовуватися як верхня частина даху);
  • крупнозернисте (основою є кам’яна крихта, відмінне рішення для нижньої або верхньої частини даху);
  • дрібнозернисте (як присипання покриття використовується пісок).

Коли застосовується тальк або азбест, то такий рубероїд ідеально підійде як основа під майбутню покрівлю з інших матеріалів.

Види руберойду

Виробники випускають кілька варіантів виконання руберойду, тому сьогодні на ринку можна зустріти такі види:

  1. Євроруберойд. Основою буде не картон, а скловолокон, крім бітуму, додатково використовується синтетичний каучук. Наявність мінеральної крихти у складі робить його естетично красивим. У середньому такий матеріал прослужить від 20 до 30 років;
  2. Рубімаст. Склад включає бітумні компоненти та мінерали. Як посипання застосовується гранітна крихта, за допомогою якої додатково збільшується міцність та довговічність матеріалу;
  3. Тіль. Простий і доступний варіант руберойду, як основа використовується картон, що просочується сланцевими та кам’яновугільними елементами.

Різні завдання визначатимуть покупку того чи іншого варіанта виконання рубероїду.

Про Захід