Закарпатські новини Останні новини Соціум

Розвиток туризму, економіки, діджиталізація регіону – сфери у яких співпрацюватиме Закарпатська ОДА із компаніями мобільного зв’язку

Відбулася робоча зустріч з ТОП – менеджерами компанії Vodafone Ukraine з питань можливої двосторонньої співпраці по напрямках цифровізації туристичної галузі, розширення мережі зв’язку на території області та використання можливостей оператора для вирішення інших поточних завдань, інформує пресцентр ОДА.

«Туристичний кластер – провідний на Закарпатті. Тому ми повинні дбати не тільки про хороший сервіс, а й про якісний мобільний зв’язок та інтернет», – наголосив Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА.

Допомогти у роботі ОДА може аналітика та статистика, які здійснює компанія. Вони можуть надавати інформацію про туристів – звідки вони, куди приїжджають, де зупиняються, харчуються, що відвідують та багато іншого. Ці відомості дозволяють проаналізувати та узагальнити смаки і вподобання українських та іноземних туристів. Наприклад, найчастіше відвідували Закарпаття у 2020 році туристи із Львівської, Київської та Волинської областей. Іноземці обирають для відпочинку або роботи міста Ужгород та Мукачево, а українській туристи – термальні купелі у Берегівському районі. 

Понад 650 тисяч закарпатців користуються послугами компанії Водафон. Установлення базових станцій у гірських районах – один із пріоритетних напрямків її діяльності.

За словами Ігоря Шинкарюка, заступника голови Закарпатської ОДА, зараз у регіоні реалізують проєкт будівництва гірськолижного курорту «Боржава».

«Ми плануємо, що в області з’явиться сучасний, потужний гірськолижний курорт, який обов’язково передбачає підвищення рівня цифровізації та діджиталізації. Під час будівництва курорту необхідно планувати й встановлення базових станцій мобільного зв’язку», – зауважив Ігор Шинкарюк.

Окремо йшлося й про підвищення якості мобільного покриття на території області та про плани на 2021–2022 рр. Одним із основних є впровадження мережі 4G:

– модернізація наявних базових станцій до стандарту 4G;

– надання доступу до мережі 4G в населених пунктах з охопленням 2000 та більше осіб;

– покриття автошляхів міжнародного та міжміського значення.

Олена Котельнікова, заступниця генерального директора «Vodafone Україна», розповіла про доступні кейси та пропозиції щодо здійснення аналітики.

Присутні також обговорили можливість запровадження цікавих інтерактивних смарт-платформ для туристів, послуг смс-інформування та ін.

Учасники зустрічі:

Анатолій Полосков – голова Закарпатської ОДА;

Іштван Петрушка – заступник голови облдержадміністрації;

Ігор Шинкарюк – заступник голови облдержадміністрації;

Маріанна Готра – начальник управління курортів та туризму Закарпатської ОДА;

Любов Когуч – заступник начальника управління курортів та туризму облдержадміністрації;

Олена Котельнікова – заступниця генерального директора «Vodafone Україна»;

Євген Булах – директор з продажу та абонентського обслуговування «Vodafone Україна»;

Георгій Попов – керівник відділу продажу бізнес-ринку компанії «Vodafone Україна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 22 = 26