Рожева краса Ужгородського замку (Фоторепортаж)

Опубліковано:

В середині квітня Ужгород потопає в рожевому цвіті сакури. Подивитись на це диво їдуть тисячі охочих із усіх куточків України. Обов’язковим пунктом для них є й Ужгородський замок. Зазвичай в такий час тут дуже людно. На подвір’ї, в залах – всюди багато туристів. Люди гуляють, фотографуються і просто насолоджуються рожевими сакурами, влаштувавши таке собі Ханамі в парку. Та цьогоріч в Ужгородському замку пусто й тихо: відсутні черги біля каси, а експозиції зачинені. Через карантин музей уже більше місяця не приймає відвідувачів.

Цікаві світлини весняного замку оприлюднив Uzhhorod Castle, T. Lehoczky Transcarpathian Regional Local History Museum.

Квітами японських черешень, що розквітли у замковому парку, милуються музейні котики, білочки та птахи, для яких немає ніяких обмежувальних заходів. Вони живуть тут так, як і жили до карантину й займаються своїми весняними клопотами.
Руслана Джахман старший науковий співробітник сектору природи відділу історії та краєзнавства розповідає, що більшість сакур в Ужгороді належать до сорту Kanzan і ростуть вони й на території парку Ужгородського замку. П’ять дерев було висаджено науковими співробітниками музею ще у 80-х роках минулого століття.
Цінними для селекції ознаками цього сорту є густо-махрові яскраво-рожеві великі (діаметром до 4–5 см) квітки, зібрані по три або п’ять у щиткоподібні суцвіття, що рясно вкривають усі гілки, а також своєрідна крона, яка у розвиненого дерева нагадує бокал для вина. Згодом, через провисання довгих важких гілок у старіших дерев, він перетворюється на парасольку.
«Наймолодша» замкова сакура має плакучу форму. Це сорт Кіку-Шідаре, виділений у Японії на стику 19-20 століть і докладно описаний у 1922 році. Невелике дерево зі звисаючими до землі гілками з кулястими, схожими на хризантеми, повними рожевими квітками, було висаджено в 2009 році. Воно першим розквітає в парку Ужгородського замку.

«Чим більше квіток розпустилось цієї весни, тим щасливіше життя чекає людей», – каже японське повір’я. Віримо, що так і буде. Всі, хто мріяв побачити цвіт і вдихнути аромат сакури, обов’язково здійснять своє бажання.

А цьогоріч насолоджуємося весняною красою замкового парку онлайн.

Про Захід