Рятувальники нагадують правила безпечного поводження із індивідуальними газобалонними установками

Опубліковано:

Хмельницьке районне управління ГУ ДСНС у Хмельницькій області надає рекомендації власникам нерухомого майна щодо правил поводження з індивідуальними газобалонними установками (далі – ІГБУ).

Вимоги щодо влаштування та безпечної експлуатації ІГБУ:

 1. ІГБУ вважають установку газопостачання скрапленого вуглеводневого газу, до складу якої входить не більше двох побутових балонів.
 2. ІГБУ допускається передбачати як зовні, так і всередині житлових будинків (квартир) та громадських будинків. Всередині будинків допускається розміщувати балони з переважним вмістом бутану.
 3. Розміщення балонів всередині житлових будинків (квартир) допускається передбачати тільки в будинках до двох поверхів включно.
 4. Розміщення ІГБУ та газовикористовуючого обладнання не допускається: у житлових кімнатах; у цокольних та підвальних поверхах (підвалах); у приміщеннях, під якими є підвали та погреби, і вхід до них здійснюється з цих приміщень; на балконах та лоджіях; у приміщеннях без природного освітлення та іншими приміщеннями з масовим перебуванням людей (більше 50).
 5. В одному приміщенні дозволяється встановлювати один балон місткістю 50 л.
  При місткості балона до 27 л дозволяється мати в одному приміщенні два балони (один із них запасний). Балони слід розміщувати в кухнях, у місцях, доступних для огляду та заміни балонів. Відстань від газового балона до газової плити слід передбачати не менше ніж 0,5 м, до радіатора опалення або печі – не менше одного метра. При розміщенні балона проти топкових дверцят печей відстань між балоном та топковими дверцятами повинна бути не менше ніж 2 м.
 6. Приєднання балона до газових приладів виконується гумовим рукавом. Рукав повинний бути з однієї частини, мати довжину не більше ніж 5 м та кріпитися до стіни. У місцях приєднання до приладу або регулятора рукав повинен надягатися на гофровані наконечники та кріпитися металевими хомутами, які забезпечують надійність та герметичність приєднання. Застосування дротяних скруток не допускається.
 7. Зовні будинків ІГБУ повинні розміщуватися в шафах, що замикаються, і які зроблені з негорючих матеріалів або під кожухами, що замикаються і закривають верхню частину балонів та регулятор. При цьому внутрішній газопровід повинен бути сталевим і виконаним на зварюванні.
 8. ІГБУ біля зовнішніх стін повинні встановлюватися на відстані не менше ніж 0,5 м від дверей та вікон першого поверху і 3 м від вікон та дверей цокольних та підвальних поверхів, а також від колодязів підземних комунікацій та вигрібних ям. Не допускається розміщення балонів біля запасних (пожежних) виходів, з боку фасадів будинків, в проїздах для транспорту.
 9. Кожна ІГБУ, як із розміщенням балонів у будинку, так і поза ним повинна мати регулятор (редуктор) для зниження тиску газу, що з’єднується (установлюється) безпосередньо на балоні. З’єднання балона з регулятором повинно бути жорстким.
  Регулятори тиску, які встановлюються на балонах, розміщених всередині будинку, не повинні мати запобіжно – скидний клапан.
 10. Балони з ЗВГ повинні транспортуватися з накрученими на горловину запобіжними ковпаками і установленими на вихідних штуцерах вентилів заглушками.
 11. Опалювальні системи з пальниками інфрачервоного випромінювання із світлими випромінювачами, призначені для опалювання приміщень, повинні бути обладнані автоматикою, яка забезпечує припинення подавання газу в разі згасання полум’я пальника.
Про Захід