Рецептурні препарати можуть продаватися в Україні без рецепта до кінця воєнного стану, – постанова

Опубліковано:

З 1 квітня в Україні почали діяти електронні рецепти на рецептурні препарати. Більшість ліків – 60 % від усіх, що є в Україні – мають продавати виключно за рецептом сімейного лікаря.

Разом із тим, у МОЗ наголошують: кардинальних змін, насправді, немає. Фактично, в Україні просто почав діяти електронний рецепт поряд із паперовим. До кінця війни рецептурні ліки в Україні будуть продавати виключно за паперовими та електронними рецептами.

Що стосується інших препаратів, то їх і далі можна буде купити без рецепта. Правило діятиме до кінця війни, про що зазначено у постанові Кабінету міністрів № 542 “Деякі питання провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) у період дії воєнного стану“.

Зокрема, в постанові зазначається:

“Відпуск рецептурних лікарських засобів […], які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом, […], може здійснюватися без рецепта лікаря за умови надання пацієнтам працівниками аптек та їх структурних підрозділів під час відпуску таких лікарських засобів роз’яснення щодо необхідності їх застосування згідно із зазначеною інструкцією”.

На цей пункт у законодавстві посилається також у відповідях коментаторам на Facebook міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Про Захід