Рахівчанин хотів незаконно завезти жіночу брендову косметику для продажу (Фото)

Опубліковано:

На українсько-угорському кордоні закарпатські митники вилучили нову партію жіночої косметики на кілька сотень тисяч гривень, яку один із пасажирів мікроавтобуса хотів завезти в Україну у спрощеній смузі контролю, не декларуючи та не сплачуючи митні платежі, ймовірно, для комерційного збуту.

Це сталося сьогодні вранці (23.01.22) на митному посту «Лужанка», що в ноні діяльності Закарпатської митниці. У зону митного контролю заїхав мікроавтобус «Мерседес-Бенц», в якому із Чехії додому повертався 19-річний житель Рахівщини. Водій скерував транспортний засіб у спрощену смугу контролю – «зелений коридор», тим самим підтверджуючи правомірні наміри в’їзду на митну територію України.

Під час візуального огляду мікроавтобуса інспектори опитали перевізника і пасажирів, чи не везуть товари, які перевищують дозволену митним законодавством норму, а це – до 500 євро і до 50 кг. Відповідь була ствердна – жодних товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та підпадають під митне оподаткування – не мають.

Втім, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, досвідчені митники вивели мікроавтобус із загального потоку для проведення поглибленого огляду всіх речей та пакунків у багажному відділенні.

Відтак, результат перевірки не забарився! У шістьох коробках інспектори виявили нову жіночу косметику італійського виробництва, вартість якої значно перевищує неоподатковану норму для ввезення товару на митну територію України.

Серед товару різного асортименту від відомих торговельних марок «Clarins Paris» та «Vittore DE Conti»: креми для засмаги, коректори для обличчя, набір тіней для очей, крем-пудра, помади, блиски для губ, туші для повік тощо. Приблизна вартість незадекларованого товару – понад двісті тисяч гривень.

Так, до прикладу, в інтернет-мережі ціна однієї помади стартує від 700 грн, набір тіней (1 шт) – понад 2000 грн, крему – 850 грн, однієї мінеральної пудри – 1100 грн, пудри з блиском – понад 1700 грн, 1 туш – 1300 грн, а їх по кілька десятків штук з кожного асортименту!

Тож, за порушення порядку проходження митного контролю у «зеленому коридорі» відносно пасажира складено проткол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Санкції даної статті передбачають накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, – також конфіскацію цих товарів.

Наразі митники вилучили косметику, остаточну вартість якої встановить спеціаліст-експерт, а справу скерують до суду.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід