Псевдонім – “Мічурін”, або як на Хмельниччині провалюють декомунізацію

Опубліковано:

У селі Котелянка є свій Мічурін і саме на його честь була колись названа одна з вулиць. Так пояснили небажання змінювати назву у Полонській міськраді. Мовляв, це псевдонім поважного місцевого садівника і нічого спільного російським біологом Іваном Мічуріним це не має. Ситуація не поодинока, мешканці ще одного села тієї ж громади відмовились перейменовувати вулицю Боженка під таким же приводом.

Відповідне пояснення із підписом заступника Полонського міського голови Сергія Прядко оприлюднили на сторінці проєкту «Деколонізація.Україна».

«Згідно з протоколом зборів мешканців вулиці Мічуріна села Котелянка Полонської міської територіальної громади Шепетівського району від 15.05.2024 року було прийнято рішення не перейменовувати цю вулицю, так як вона названа на честь місцевого жителя, який тривалий час працював у місцевому сільськогосподарському підприємстві садівником та закладав місцевий фруктовий саду 1960-1970 роках – Власюка Семена Васильовича (1908-1976), якого в селі Котелянка всі мешканці називали МІЧУРІНим, та відношення до російського біолога і селекціонера-помолога, автора багатьох сортів плодово-ягідних культур Мічуріна Івана Володимировича не має.

Вулиця Боженка у селі Коханівка Шепетівського району Хмельницької області названа в честь місцевого жителя, багаторічного керівника сільськогосподарського підприємства, яке здійснювало свою господарську діяльність на території даного населеного пункту – Боженка Феофана Івановича, який відношення до радянського військового діяча часів війни 1917-1921 років Боженка Василя Назаровича не має», – йдеться у тексті.

Про Захід