Припинити утиски місцевого самоврядування, – «УДАР Віталія Кличка» звернувся до влади щодо ситуації з Атрошенком

Опубліковано:

«УДАР Віталія Кличка» вважає рішення суду про позбавлення Владислава Атрошенка права обіймати посаду мера Чернігова наступом на місцеве самоврядування та закликає Президента не допустити правового свавілля. Про це йдеться у заяві «УДАРу Віталія Кличка», опублікованій на офіційному сайті партії.

«Рішення Яворівського районного суду Львівської області про позбавлення міського голови Чернігова Владислава Атрошенка права 1 рік обіймати посаду – тривожний сигнал про наступ на місцеве самоврядування в Україні. Рішенням суду перекреслена воля 80% чернігівців, які обрали Атрошенка мером міста та доручили йому відстоювати інтереси громади. Мер Чернігова від початку широкомасштабної атаки росії на Україну був з громадою на захисті свого міста. Завдяки спільним зусиллям тоді вдалося зупинити та відкинути ворога від Чернігова. Партія «УДАР Віталія Кличка» звертається до Президента втрутитися в ситуацію та не допустити правового свавілля і утисків місцевого самоврядування», – йдеться у заяві.

В «УДАРі» наголошують, що під час війни центральна влада має працювати спільно з місцевою та підтримувати її, а не вдаватися до політичних переслідувань.

«Переконані, що під час широкомасштабної війни, в якій Україна захищається від російського агресора, не повинно бути жодного політичного протиборства та політичних переслідувань в країні. І центральна влада повинна працювати пліч-о-пліч з владою на місцях. Бо саме місцева влада займається сьогодні життєзабезпеченням і безпекою громад. Потрібно працювати всі разом, спільно і підтримувати один одного. Бо мета у нас одна – зберегти українську державу, демократію та забезпечити права громадян, зокрема, обирати владу на місцях. Війна – не привід згорнути завоювання демократії, які вже вдалося досягти Україні, та не привід згорнути реформу місцевого самоврядування», – заявляють в «УДАРі Віталія Кличка».

Також в заяві підкреслюється, що місцеве самоврядування, засноване на європейських принципах незалежності, самодостатності та підзвітності громадам, а не центральній владі, – один з головних критеріїв для інтеграції України в ЄС. Проте дехто, замість підтримки місцевого самоврядування, продовжує використовувати тиск на суди для зведення політичних рахунків, підкреслюють в «УДАРі».

«Ми маємо спільно боротися із зовнішнім ворогом, а внутрішнє протиборство в державі точно не наблизить Перемогу України. Переконані, Президент, Верховна рада, судові органи повинні забезпечити дотримання законності та демократичних прав громадян України. Бо саме дотримання цих принципів та можливість жити в правовій європейській державі і виборює сьогодні Україна в кривавій війні, з якою прийшла на нашу землю тоталітарна росія», – наголошує «УДАР Віталія Кличка».

Про Захід