Прикордоннику зі Львівщини, що заради побратимів підірвав себе гранатою, вручили звання “Герой України” (Фото)

Опубліковано:

Президент України Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України. Нагороди отримали також родини загиблих бійців, удостоєних цього звання посмертно.

Урочиста церемонія відбулася у білій залі Героїв України Маріїнського палацу у Києві.

«Золоту Зірку» Героя України загиблого прикордонника Ігоря ДАШКА отримували дружина та донька.

Офіцер прикордонник Ігор ДАШКО героїчно загинув 9 квітня 2022 року, під час боїв за Маріуполь.

Підрозділ, у складі якого боронив Батьківщину підполковник ДАШКО, спільно з побратимами з інших Сил оборони України стримував переважаючі сили ворога у визначеному секторі оборони міста-героя. Під час спроби прориву противником позиції Ігор прикривав відхід побратимів на запасний рубіж. Отримавши важке поранення, прикордонник прийняв вольове рішення – щоб не потрапити в полон самому і не дати ворогу захопити радіостанцію, він підірвав себе гранатою. В радіоефірі пролунали останні слова мужнього Героя: “Слава Україні!”.

Ігор Дашко – родом із Самбора, що на Львівщині. Він закінчив місцеву школу №1 імені Тараса Шевченка та все своє життя присвятив військовій службі Державній прикордонній службі України.

Коли почалося повномасштабне вторгнення російських загарбників в Україну Ігор ДАШКО був у складі прикордонних підрозділів, які брали участь в Операції об’єднаних сил.

З 24 лютого місто Маріуполь стало форпостом оборони на сході України. Постійні жорстокі бої з ворогом, який переважав своєю чисельністю практично не припинялися. З початку березня місто вже перебувало в облозі, рашисти знищили майже всю інфраструктуру, пошкодили підстанції з подачі води, електрики, тепла, вежі стільникового зв’язку. В надскладних умовах прикордонники спільно з побратимами з інших збройних формувань вели жорстокі бої з окупантом за кожен квадратний метр міста. Один із вуличних боїв став для Ігоря Тарасовича останнім.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу Указом Президента України №252/2022 підполковнику ДАШКУ Ігорю Тарасовичу присвоєне звання Герой України (посмертно).

Про Захід