Прикарпатців ошукали шахраї

Опубліковано:

Незважаючи на постійні застереження поліції, жителі області потрапляють на «гачки» шахраїв. Найчастіше люди потерпають під час продажу та купівлі онлайн-товарів, а також від телефонних аферистів. Одразу два випадки шахрайств зареєстрували косівські поліцейські за минулу добу.

43 – річна мешканка Косова на одному із сайтів створила оголошення про продаж одягу. Невдовзі їй написала невідома особа на мобільний телефон та повідомила, що хоче придбати товар за допомогою «OLX-доставки» та скинула посилання. Жінка зайшла за нього, вписала свої банківські дані і за лічені хвилини з її рахунку зникли понад 20 тисяч гривень.

А до 61-річної жінки, що проживає на Косівщині, зателефонував начебто працівник банку і повідомив, що її розрахункову карту заблоковано. Шахрай запропонував потерпілій відновити карту через мобільний додаток. Довірлива жінка ввела персональні дані та підтвердила операцію, що надійшла в повідомленні від шахрая. Відтак з банківського рахунку жінки зникли понад 16 тисяч гривень.

За фактами шахрайських дій косівські правоохоронці розслідують кримінальні провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України.

Поліцейські Прикарпаття вкотре закликають громадян бути обачними:
не повідомляйте нікому свої персональні та банківські дані, паролі, що можуть використовуватися для підтвердження платежів:

не заходьте на невідомі сайти та не переходьте за підозрілими посиланнями, що надсилають незнайомці;
здійснюйте банківські операції особисто в фінансовій установі;
не довіряйте невідомим співрозмовникам;
перевіряйте будь-яку отриману інформацію;

Про Захід