Онлайн-шопінг для франківця завершився втратою понад 23 000 гривень: поліція закликає бути обачними під час фінансових операцій у мережі
Купувати та продавати онлайн зручно, але щоб покупки були безпечними, поліція радить бути максимально обачними та застерігає від шахрайства! Важливо пам’ятати, що аферисти можуть замаскуватися як продавцем, так і покупцем.
У аферу з онлайн-продажем товару потрапив мешканець обласного центру. Чоловік на одній із торгівельних інтернет-платформ виставив оголошення про продаж меблів. Йому одразу ж написав потенційний клієнт.
Далі аферист погодився купити товар, однак, необхідно було оформити покупку за допомогою інтернет-доставки. А для проведення операції та отримання коштів продавцю потрібно перейти за індивідуальним посиланням і зазначити дані своєї платіжної картки, щоб продавець міг нібито отримати оплату на картку.
Продавець перейшов за посиланням, ввів усі реквізити картки. І як результат з карти списали понад 23 тисячі гривень.
Поліція застерігає громадян:
- купуйте чи продавайте товари лише на перевірених сайтах;
- обговорюйте деталі угоди купівлі та продажу виключно в чаті торговельного майданчика або використовуючи його додаток;
- у жодному разі не переходять за невідомими посиланнями та не вводіть банківські, особисті дані. Це зможе вам зберегти ваші заощадження.
- уважно перевіряйте URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
- за жодних обставин не повідомляйте реквізитів банківської картки, покупцю, аби перерахувати гроші за товар, достатньо лише її номера.