Прокуратура Рівненщини домоглась повернення одній з громад земель на майже 7 млн грн

Опубліковано:

Рівненський апеляційний суд підтримав позицію прокурора щодо необхідності визнання незаконними й скасування рішень Квасилівської селищної ради та витребування земельних ділянок водного фонду площею 1,6 га та вартістю майже 7 млн грн на користь територіальної громади, а відтак залишив у силі рішення Рівненського районного суду за позовом окружної прокуратури, відмовивши апелянтам у задоволенні їхньої апеляційної скарги.

Нагадаємо, прокурорами встановлено, що у 2016 році рішенням селищної ради затверджено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки площею майже 6 га. Згідно експлікації земель на цій ділянці є забудовані землі, сільськогосподарські угіддя та кам’янисті місця.

Поряд з цим, під час проведення інвентаризації земель встановлено, що на спірній ділянці наявний став, а відтак віднесення її до земель сільськогосподарського призначення унеможливлює використання землі за цільовим призначенням.

Проте, селищна рада частину вказаної землі, а саме 1,6 га, передала для ведення особистого селянського господарства фізичній особі у приватну власність, яка, у подальшому, подарувала її третім особам.

Задля усунення порушень прокуратура і звернулась до суду. Спочатку Рівненський районний, а тепер ще й апеляційний підтримав позицію прокуратури та зобов’язав відповідачів повернути спірну землю у власність держави.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Про Захід