Закарпатські новини Події

Прокуратура оскаржила запобіжний захід підозрюваного у контрабанді близько 8 кг ртуті

Прокуратурою Закарпатської області оскаржено рішення слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у контрабанді близько 8 кг ртуті.

За клопотанням прокурора, судом взято під варту іноземця, але з альтернативою внесення 210 тис грн застави, попри те, що прокурором наголошувалось на необхідності взяття іноземця під варту з альтернативою застави у розмірі не менше близько 1 млн грн.

Опівночі, 16 березня 2020 року, співробітники УСБУ в Закарпатській області затримали 55-річного громадянина Словаччини, який спробував контрабандою вивезти з України близько 8 кг ртуті. Для цього, він він приховав скляні контейнери з отруйною речовиною у пакети з мукою та обрав «зелений» коридор для виїзду з України. 

Після викриття, іноземець спробував втекти з місця події, проте був затриманий співробітниками СБУ та прикордонної служби.

У апеляційній скарзі прокурором наголошується на суспільній небезпеці скоєного злочину, оскільки перевозячи отруйну речовину у власній автівці, підозрюваний наражав на небезпеку необмежену кількість людей. 

Крім того, обрання судом значно вищої межі застави, ніж це передбачає національне законодавство, консолідується з практикою Європейського суду з прав людини.  

Дії іноземця кваліфіковані за ч. 2 ст.15 і ч.1ст. 201 КК України (закінчений замах на контрабанду отруйної речовини). Наразі він утримується під вартою у Закарпатській УВП №9. 

Триває подальше досудове розслідування для з’ясування усіх обставин події, інформує прокуратура Закарпатскої області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

99 − 97 =