Проєкт «Втрачений Ужгород відеоверсія» завершився показом 30-хвилинного фільму (Фото, Відео)

Опубліковано:

Протягом червня-жовтня цього року в Ужгороді тривала реалізація проєкту «Втрачений Ужгород відеоверсія». Добре знайомий читачам інформаційного сайту «Про Захід» проєкт «Втрачений Ужгород» цьогоріч вийшов на новий етап, вигравши спільно зі Закарпатським інформаційним центром грант Українського культурного фонду. Новий проєкт, який назвали «Втрачений Ужгород відеоверсія» посів третє місце у своїй категорії, отримавши фінансування УКФ для реалізації.

У рамках проєкту команда відзняла 10 міні-фільмів, екранізувавши 10 історій, написаних раніше для «Втраченого Ужгорода». Відібрали історії, які показали, наскільки мультиетнічним, культурним та цікавим був Ужгород кінця ХІХ-початку ХХ століття. Так, глядачі мали змогу переглянути історії про єврейську та грецьку громади міста, про ромських музикантів, традиції Пласту, будівлю «Просвіти», музичну династію, фотографа та ще багато іншого. Разом із тим, намагалися звернути увагу на болючі багаторічні проблеми: критичний стан будівлі колишньої синагоги – нинішньої філармонії, захаращеність старовинного кладовища на вулиці Капушанській, сміття на території колишнього гетто.

Ведуча проєкту Тетяна Літераті бачить у приверненні уваги до проблемних об’єктів важливу мету. «Ми хочемо, аби цей проєкт дарував не лише знання про історію міста, а мав і практичну користь, допоміг зберегти те, що старовинний Ужгород ще не втратив. Наша мета – збережений Ужгород, ми дуже хочемо, аби глядачі побачили унікальність цього міста, його багату історію і традиції. Ми не руйнуємо те, що дуже любимо. Тож ми хочемо, аби ужгородці любили своє місто», – сказала авторка проєкту «Втрачений Ужгород».  

Про Захід