Профілактика і припинення поширення COVID-19 на робочому місці: рекомендації

Опубліковано:

Роботодавці, працівники повинні взаємодіяти з органами охорони здоров’я з питань профілактики і припинення поширення COVID-19. Співпраця між керівництвом, працівниками та їх представниками має найважливіше значення для реалізації профілактичних заходів на робочому місці. Слід забезпечувати повноцінне дотримання міжнародних трудових норм, що стосуються прав і обов’язків працівників і роботодавців в галузі охорони і гігієни праці.

Роботодавці на основі консультацій з працівниками та їх представниками повинні запланувати і реалізувати заходи щодо профілактики COVID-19 і зменшення наслідків її поширення на робочому місці, в тому числі заходи інженерно-технічного і адміністративного характеру, і забезпечити персонал засобами індивідуального захисту і відповідної одягом відповідно з даними оцінки ризику.

Відповідно до рекомендацій служб виробничої безпеки необхідно вжити особливих заходів щодо захисту працівників, які зазнають підвищеного ризику тяжкого перебігу інфекції, зокрема осіб віком 60 років і старше і осіб, які страждають фоновими захворюваннями. Заходи щодо захисту здоров’я і безпеки працівників і забезпечення їх економічного благополуччя повинні також охоплювати осіб, зайнятих у неформальній економіці, співробітників малих підприємств, домашніх працівників і працівників-мігрантів.

На робочих місцях неприпустимі ніякі форми соціальної стигматизації або дискримінації, в тому числі при забезпеченні доступу до інформації та засобів захисту від COVID-19, наданні допомоги з питань виробничої безпеки та надання психологічної та психосоціальної підтримки.

Випадок зараження COVID-19 в результаті контакту при виконанні трудових обов’язків може розглядатися в якості професійного захворювання і в цьому випадку підлягає реєстрації з відшкодуванням збитку відповідно до міжнародних трудовими нормами і прийнятим в країні порядком виплати відшкодувань у зв’язку з професійними захворюваннями.

Про Захід