«Продовжуємо працювати. Будь-які політичні чи навколополітичні союзи є тимчасовими», – заява ЄС Закарпаття на зміни в керівництві облради

Опубліковано:

Сьогодні у Закарпатській обласній раді остаточно закріпився союз депутатів Зеленського, Медведчука та Коломойського. Дива чи несподіванки не трапилося – принципове рішення про формування такої більшості було ухвалене ще місяць тому, отож сьогодні процес просто завершили, звільнивши з посад заступника та першого заступника голови облради, а також вчергове переформатували склад постійних депутатських комісії, оскільки минулого разу через поспіх зробили це з порушенням закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламенту ради.

На початку роботи обласної ради цього скликання свої зусилля об’єднали партії «Рідне Закарпаття», «Європейська Солідарність», «Батьківщина» – політичні сили, які декларували відкритий прозорий підхід у роботі ради. При цьому «Європейська Солідарність» вже тоді наголошувала, що ми не плануємо бути представниками більшості, але діємо спільно з більшістю в інтересах закарпатців.

«Слуги народу» тоді також декларували підтримку відкритості і прозорості. А коли настав час приймати непопулярні рішення, істинна природа цієї партії остаточно розкрилася, і вони з декларованих демократичних засад відійшли на проросійсько-олігархічні.

Зі всією відповідальністю заявляємо, що фракція «Європейська Солідарність» сумлінно виконувала обов’язки, які взяла на себе, коли йшла на вибори у 2020 році. Зокрема, за ініціативи наших депутатів була забезпечена прозора та збалансована робота бюджетної комісії, яка дозволила підтримувати економічно слабші територіальні громади.

Була проведена велика робота в сфері охорони здоров’я, спрямована на ефективніше використання коштів обласного бюджету та зменшення кількості цільових програм на користь формування комплексної програми «Здоров’я закарпатців». Найближчим часом ця програма буде представлена громадськості для публічного обговорення.

Ми забезпечили розробку і прийняття обласної програми підтримки проектів територіальних громад (так званий місцевий ДФРР), однак провладна партія відмовилася наповнювати її фінансово, що так і не дозволило програмі ефективно запрацювати.

Ми продовжуємо працювати. Будь-які політичні чи навколополітичні союзи є тимчасовими. Найкращим політичним підходом в ситуації, що склалася, є максимальна відкритість. Тому ми, слідуючи своїм програмним цілям, будемо ініціювати здійснення антикорупційної експертизи проектів рішень обласної та місцевих рад, спільно із засобами масової інформації та активною громадськістю працювати над контролем обласної влади, відслідковуватимемо питання ефективного управління обласними установами та організаціями.
Ми будемо брати активну участь в роботі Закарпатського місцевого самоврядування, ініціювати та відстоювати питання, важливі для нашого краю та закарпатців: відновлення протипаводкових заходів, створення сприятливих умов для розвитку економіки та робочих місць, збереження культурної спадщини області, розвиток туризму і багато інших.

Успіхи і благополуччя Закарпаття та закарпатців – це завжди пріоритет №1 нашої політичної команди.

“Європейська Солідарність”

Про Захід