Про переваги цитрусових фруктів для людей з цукровим діабетом

Опубліковано:

Різдвяні свята у більшості асоціюються з цитрусовими фруктами: мандаринами, апельсинами, грейпфрутами.

Сміливо запасайтеся цими смаколиками, бо вони не тільки дарують святковий настрій, а й допомагають досягти компенсації цукрового діабету, коли рівень глікованого гемоглобіну < 7%.

Які ж їхні переваги для людей з ЦД?

Низький глікемічний індекс

ГІ апельсина — 45, грейпфрута — 25, мандарина — 30, тож ці фрукти повільно розщеплюються у шлунково-кишковому тракті. Відповідно цукор в крові підвищується поступово, що дозволяє людям із ЦД контролювати свій стан.

Високий вміст клітковини

Апельсини містять 4 г клітковини, а мандарини та грейпфрути — 2 г. Це 6-7% добової потреби клітковини, яка необхідна організму для перероблення вуглеводів. Цитрусові фрукти знижують рівень холестерину та допомагають уникати різких стрибків цукру у крові. Тому пацієнтам з ЦД простіше досягти рівня глікованого гемоглобіну < 7%, а відтак — компенсованого стану захворювання.

Вітаміни та антиоксиданти

Цитрусові містять більше ніж 90% денної норми вітаміну С та забезпечують приблизно 10% денної норми фолієвої кислоти — мінералу, який знижує рівень цукру в крові та покращує зір, що особливо необхідно людям з ЦД. Крім того, ці фрукти містять 6% денної норми калію, який перешкоджає розвитку синдрому інсулінорезистентності — стану зниженої чутливості тканин організму до дії інсуліну. Також цитрусові покращують роботу серцево-судинної системи та допомагають уникнути важких ускладнень ЦД — інсульту та інфаркту.

Тож насолоджуйтеся безпечними цитрусовими фруктами з невисоким глікемічним індексом із користю для свого здоров’я та без перешкоди на шляху до компенсації цукрового діабету

Для запису і за будь-яких питань пишіть в особисті повідомлення у месенджер або на Viber за номером: 099 268 70 28.

Або телефонуйте: 067 375 60 50.

Закарпатська Ендоклініка

Про Захід