Здоров'я

Про харчування для правильної роботи імунної системи

Імунна система – це головний бар’єр, який захищає наш організм від впливу вірусів, бактерій та багатьох інших чужорідних агентів. На даний час, коли в світі панує поширення коронавірусу, всім нам, як ніколи, потрібен хороший імунітет.

Одним з основних факторів, що визначає імунні реакції, є правильне харчування. Порушення в раціоні сприяють розвитку різних інфекційних захворювань і роблять організм мішенню для онкологічних недуг. Неповноцінне харчування є найбільш поширеною причиною імунодефіциту в усьому світі.

До розвитку імунодефіциту саме призводять:
• перекуси на ходу, харчування «швидкою їжею», незбалансований раціон;
• радикальні дієти (без білків або вуглеводів), котрі застосовують, аби схуднути;
• споживання надміру цукру, солі, тваринних жирів;
• недоїдання;
• зайва вага.

Порушення імунітету може статися через нестачу мікронутрієнтів: цинку; селену; заліза; міді; вітамінів A, C, E і B6; фолієвої кислоти. Усі вони мають неабиякий вплив на імунні реакції.

Енергетичне недоїдання призводить до значних порушень клітинного імунітету. Переїдання і ожиріння також впливає на імунітет: дослідження останніх років продемонстрували, що ожиріння пов’язане зі збільшенням продукування і вивільнення прозапальних білків, які зумовлюють розвиток хронічного запалення в організмі та, в подальшому, різноманітних хронічних захворювань.

Тому відповідальний підхід до харчування, дотримання балансу в поживних речовинах, збагачення їжі мікронутрієнтами — це шлях до здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 2 =