Представники Рівного взяли участь у Світовому форумі з урбаністики

Опубліковано:

Рівне — одне з підписантів європейської ініціативи Угода мерів. Договір “Угода мерів 2030” передбачає зобов’язання міста зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище і знизити відсоток викидів вуглекислого газу у атмосферу на 30% в період 2021-2030 роки.

Наприкінці червня у місті Катовіце (Республіка Польща) відбувся World Urban Forum (Світовий форум з урбаністики), в якому взяв участь заступник міського голови Рівного Ігор Кречкевич

Під час форуму найбільше уваги приділялося питанням енергетичної безпеки, сталого розвитку та адаптації до змін клімату.

“Форум включав сотні панельних дискусій, частина з яких була пов‘язана з питаннями енергетичної безпеки в контексті війни в Україні, післявоєнної відбудови країни, підтримки міст в існуючих умовах та розвиток подальшої співпраці. А також ряд індивідуальних зустрічей щодо залучення міста до тісної співпраці з європейськими інституціями. Також чимало країн презентували свої кращі практики адаптації до змін клімату та впровадження процесів сталого розвитку,” – розповів Ігор Кречкевич.

Важливо, що говорили і про нашу Рівненську міську територіальну громаду. Зокрема, позитивно оцінили звіт обласного центру за попередній період, коли було досягнуто 107% планового показника скорочення викидів СО2 у атмосферу.

“Однак, маємо недовиконання по розвитку відновлювальних джерел енергії. Над цим будемо працювати і надалі,” – зауважив заступник міського голови.

Також в рамках заходу учасники відвідали місто Цешин, де зустрілися з представниками мерії. Тут гостям презентували найкращі практики в питаннях енергетичної ефективності та безпеки.

“Відзначу, ефективність впровадження заходів і кроків, направлених на досягнення цілей сталого розвитку важливо і для нашої держави, яка вже здобула статус кандидата в члени Європейського Союзу. Приємно також і те, що вже сьогодні в рамках допомоги у відбудові та розвитку України ряд іноземних експертів та організацій залучаються до процесів на теренах нашої країни. І всі експерти одноголосно акцентують увагу на необхідності спрямування зусиль влади, бізнесу та громади на покращення умов проживання та ведення бізнесу у містах України після перемоги, в якій ніхто не має сумнівів!” – наголосив Ігор Кречкевич.

Про Захід