Представники консультативної місії ЄС відвідали 2 пункти пропуску на Закарпатті (Фото)

Опубліковано:

У міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Тиса» і «Ужгород» відбулася зустріч експертів Консультативної місії Європейського Союзу з прикордонниками Чопського загону та співробітниками Закарпатської митниці.

Впродовж двох днів іноземна делегація ознайомлювалася з роботою двох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною та Словаччиною.

У ході роботи представники КМЄС відвідали службові приміщення обох пунктів пропуску, робочі місця прикордонних нарядів, бокси для поглибленого огляду транспортних засобів, ознайомилися з порядком здійснення контрольних операцій.

Євроконсультанти високо оцінили професіоналізм співробітників Державної прикордонної служби України та повідомили, що з метою підтримки українських пунктів пропуску та ділянки «зеленого кордону» ними розроблено план інтегрованого управління кордонами, який пропонується для затвердження усіма учасниками проєкту.

Старший радник КМЄС з прикордонних та митних питань інтегрованого управління кордонами Пекка Хайтайнен зазначив:

«Ми приємно вражені, наскільки стабільно та ефективно працюють пункти пропуску на кордоні з ЄС в умовах війни. Незважаючи на енергетичну кризу та безліч проблем, яким доводиться протистояти Урядові України, пропуск осіб та транспортних засобах здійснюється на високому професійному рівні, враховуючи як безпекову, так і економічну складову”.

Після погодження спільних дій щодо впровадження плану дій, експерти КМЄС мають на меті організувати низку тренінгів для співробітників прикордонного та митного відомств, а також відвідати підрозділи охорони кордону з метою надання допомоги у процесі інтеграції до Євросоюзу.

Під час зустрічі євроконсультанти вивчили потреби прикордонників у дозабезпеченні сучасними технічними засобами для проведення контролю другої лінії та системами швидкого розвантаження у місцях для поглибленого огляду транспортних засобів, встановлення технічних засобів дистанційного контролю, ефективного впровадження системи електронної черги для учасників міжнародних вантажних перевезень.

Очікується, що після затвердження плану роботи на 2023 рік розпочнеться його практичне впровадження.

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України

Про Захід