Правила поводження на воді: поради закарпатцям (Відео)

Опубліковано:

42 людини тільки упродовж двох днів потонули на водоймах України. Серед них — троє дітей. За даними ДСНС, це сталося 22, 23 червня, а загалом з початку року вода забрала життя понад півтисячі осіб. Врятувати вдалося 198 людей. Останніми днями Закарпаття сколихнув випадок загибелі 6-річного хлопчика на одному з ужгородських басейнів. Родичі та небайдужі намагалися врятувати дитину, надавали першу медичну допомогу, однак безуспішно.

Фахівці наголошують: коли людина тоне – вона не кричить, її рухи різкі, вона намагається задерти вище голову, щоб хоч якось вдихнути повітря. Перед тим, як самостійно кидатися на допомогу, потрібно бути впевненим у своїх силах. Головне – не дати потопаючому знерухомити вас. Потрібно перевернути його на спину, взяти під пахви і тягнути до берега, працюючи ногами. Важливо під час транспортування тримати голову потопаючого над водою, аби той міг отримувати кисень.

Маряна КОЖАНОВА, координатор з першої медичної допомоги Закарпатської організації Товариства Червоного Хреста України

Людина, коли топиться, вона хапається за життя. Вона робить дуже різкі рухи і буде старатися за допомогою вас виштовхати себе на повітря. Якщо людина не підготовлена, вона може стратити і самому стати наступним потерпілим. Всі думають, помилково думають, що людина напивається води і від того помирає. Людина від страху спазмує собі дихальний шлях і задихається від того, що у неї починається страх за своє власне життя. Вона втрачає свідомість, і внаслідок цього дихання і серцебиття.

Про Захід