Повернення Клубу сеньйорів – тепер із риболовлею, петанком та іншими цікавинками (Фото)

Опубліковано:

Пам’ятаєте, нещодавно ми розповідали вам про Клуб сеньйорів для вимушених переселенців, що діяв при «Русі підтримки закарпатських військових»? Наприкінці минулого року він був таким популярним, що коли проєкт закінчився, учасники клубу почали вимагати продовження. Тож із 1 лютого проєкт повернувся під назвою клуб «Сеньйори-2: нові можливості» і вже шукає учасників віком 56+, котрі хочуть провести весну й літо цікаво та з користю для здоров’я.

В оновленому Клубі сеньйорів залишилися найпопулярніші напрямки минулого проєкту – скандинавська ходьба, нейрогімнастика та кулінарні майстер-класи. До них додали ще петанк і риболовлю, аби залучити до клубу більше чоловіків. Керівниця «Руху підтримки закарпатських військових» Галина Ярцева розповідає, що в першому проєкті дуже активно брали участь жінки, чоловіків же було мало, натомість психологи кажуть, що саме їм найважче дається адаптація до нового місця проживання.

«Ми заснували Клуб сеньйорів, оскільки знаємо, що старше покоління дуже гостро переживає вимушений від’їзд із рідного дому, відповідно важко приживається на новому місці, – веде далі Галина Ярцева. – Тому ми поставили перед собою завдання витягнути їх із мушлі, допомогти їм стати «своїми» в найзахіднішій точці України. У першому проєкті ми зробили для вимушених переселенці віком 56+ безкоштовний клуб фізичного здоров’я, де вони мали змогу займатися скандинавською ходьбою та нейрогімнастикою. Адже стреси, які вони пережили, в багатьох випадках позначилися на їхньому здоров’ї, а наші заняття направлені якраз на те, аби знизити наслідки стресів, попередити розвиток таких недуг, як хвороба Паркінсона та хвороба Альцгеймера. Ці заняття стали дуже популярними серед учасників, вони активно займалися та спілкувалися навіть поза межами проєкту, що довело ефективність клубу, адже означало, що вимушені переселенці інтегрувалися, знайшли нових друзів та однодумців.

Кулінарні майстер-класи також були дуже популярними. Ми готували й смакували страви закарпатської кухні: лечо, кнедлі, рокот-крумплі, сегединський гуляш тощо. Виявилося, що такі заходи теж дуже гарно сприяють інтеграції, спілкуванню, зведенню культурних мостів. Крім того, ми залучали учасників проєкту до волонтерства, бо нам, як волонтерській організації, потрібні «бійці». Більшість наших сеньйорів – це вже люди на пенсії, котрі мають вільний час, досить сил і бажання допомагати нам, тому ми в них побачили силу, яка може замінити волонтерів, котрі повернулися на свої робочі місця й більше не можуть приділяти волонтерству стільки часу, як раніше. Учасники клубу сеньйорів активно включилися у волонтерство, брали участь у зборі донатів на наших волонтерських локаціях у супермаркетах, допомагали в офісі тощо».

По завершенні першого проєкту більшість учасників просили продовження, казали, що лише «розігрілися». Тож наразі стартує набір на другий проєкт «Сеньйори-2: нові можливості», до якого можуть долучатися не лише вимушені переселенці, а й місцеві жителі віком 56+. Протягом весни та літа 2024 року учасники зможуть покращити здоров’я на безкоштовних заняттях зі скандинавської ходьби та нейрогімнастики, матимуть змогу опанувати цікаву французьку гру петанк, виїжджатимуть на заспокійливу риболовлю та спільно готуватимуть смачні закарпатські страви. Крім того, в рамках проєкту проходитимуть корисні ресурсні зустрічі з психологом, юристом та фахівцем із соціального захисту.

«Ми дуже сподіваємося, що до нас прийде більше чоловіків, – розповідає керівниця проєкту Галина Ярцева. – Вони у нас гратимуть в петанк – чудову гру, яку на її Батьківщині, у Франції, називають грою для пенсіонерів, адже вона не потребує значних фізичних навантажень чи професійних навиків. Не всі знають, що саме на Закарпатті одними з перших в Україні почали активно грати в петанк, тут же була створена перша Федерація петанку України. Також чоловіки мають оцінити наші виїзди на риболовлю. Я сама дуже люблю рибалити, тож знаю, що це заняття заспокоює, однак разом із тим сприяє комунікації. «Рух підтримки…», як волонтерська організація, що прямо допомагає військовим і пораненим, планує також долучити до риболовлі поранених військовослужбовців, аби вони поспілкувалися з учасниками Клубу сеньйорів. На нашу думку, особливо цінно буде, якщо на цих спільних виїздах познайомляться люди, котрі колись проживали в одному населеному пункті або регіоні».

Аби стати учасником Клубу сеньйорів, слід заповнити й відправити організаторам електронну форму. Наголосимо ще раз, що участь у проєкті можуть брати не лише вимушено переселені особи, а й місцеві жителі віком 56+. Тож реєструйтеся або реєструйте своїх батьків, аби весна та літо цього року минули у вас цікаво й насичено. Адже вік – це не привід нудитися вдома. Навпаки, це можливість спробувати щось нове, знайти друзів, спілкуватися й відчувати повноту життя.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, «Про Захід»

Проєкт «Сеньйори-2: нові можливості» реалізовується за підтримки «Карпатського фонду» та Fondation de France.

Про Захід